Gürbaşlar Logo Ford Logo
Performans

Etkiliyeci güç ve verim bir arada


B-MAX'te sunulan yüksek teknolojiye sahip motor ve şanzıman seçeneklerinden biri kesinlikle kullanım profilinize uyacaktır.

B-MAX'te, kullanım performansı ile verimliliğini daha fazla artıran bazı başka akıllı özellikler de bulunuyor.

Sınıfının lideri yeni 1.0L EcoBoost benzinli motor

1.6L hacimli motorların ürettiği güce eşdeğer güç sunan devrimci 1.0L EcoBoost motor Focus ile birlikte Yeni B-MAX’te de sunuluyor. Dizel motorun yakıt tüketimi ve emisyon değerlerine oldukça yakın bir performans sunan 1.0 litre 120PS güce sahip EcoBoost motor bu başarısını aldığı üç ödülle de taçlandırmış durumda.


Kendini kanıtlanmış diğer benzinli motor seçenekleri

Yeni B-MAX'te, 90PS güç üreten, manuel şanzımana sahip 1.4 litre Duratec motor ile 6 ileri PowerShift şanzımanlı 105PS üreten 1.6 Ti-VCT benzinli motor seçenekleri sunuluyor.


En üst düzey verimlilik sağlayan dizel motor

B-MAX ile sunulan ekonomik 1.5 TDCi dizel motor, 75PS gücü ortalama 4.1l/100km yakıt tüketimi ve 109g/km karbondioksit emisyonu ile sağlıyor.


Pürüzsüz vites geçişi sunan PowerShift otomatik şanzıman

1.6 litre Ti-VCT benzinli motorda 6 ileri PowerShift otomatik şanzıman bulunuyor. Otomatik şanzımanın rahatlığını manuel şanzımanın sağladığı performans ile bir araya getiren altı ileri vitesli, çift kavrama sistemine sahip PowerShift otomatik şanzıman, bir sonraki vitesi otomatik olarak önceden seçiyor, bu sayede güç kaybı olmadan pürüzsüz bir vites geçişi sağlıyor. PowerShift şanzıman hızlı ve pürüzsüz vites geçişleriyle sağladığı daha akıcı, daha zevkli sürüşle birlikte, klasik otomatik vitesli şanzımanlara kıyasla daha fazla yakıt tasarrufu ve daha düşük karbondioksit emisyonun elde edilmesine yardımcı oluyor.


Ekonomik 5 ileri vitesli manuel şanzıman

1.5 litre TDCi dizel, 1.4 litre 90PS ve 1.0 litre 120PS EcoBoost benzinli motorlarda her motorun karakteristiğine göre özenle ayarlanmış ve akıcı vites geçişleri sağlayan 5 ileri vitesli manuel şanzıman sunulmaktadır.


 
B-MAX
Araçlar
Ford Transit
Ford Fiesta
B-Maxxxxx
Ford Focus
Ford C-MAX
Ford Mondeo
Ford Yeni S-MAX
Ford Galaxy
Ford Kuga
Tourneo Courier
Ford Ranger
Tourneo Custom
Ford Transit