Gürbaşlar Logo Ford Logo
Güvenlik

Bugüne kadar ürettiğimiz en güvenli araçlarımızdan biri


Eşsiz gövde tasarımı yanında sunduğu üstün teknolojik özellikleri ile dikkatleri üzerine çeken B-MAX kendi test merkezimizde yürüttüğümüz güvenlik testlerinde gösterdiği olağanüstü başarıyı EuroNCAP testlerinden 5 yıldız alarak kanıtladı.

Alışılmışın dışında tasarıma sahip güçlendirilmiş ön ve arka kapılarıyla güvenlikten hiçbir ödün vermeyen B-MAX, gövdesinde %50’yi aşan oranda yüksek dayanıma sahip çelik malzemenin kullanılması sayesinde EuroNCAP testlerinde sürücü ve ön yolcu koruma, yan bariyer çarpışma testi, çocuk koruma ve yaya koruma kategorilerinde maksimum puanlar elde etti.

Sizin yerinize fren yapan B-MAX düşük hızlarda çarpışmayı engeller

Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi, 30 km’nin altındaki hızlarda seyrederken çarpışmanın hafifletilmesine ya da önlenmesine yardımcı olur. Sistem önünüzdeki aracın beklenmedik bir biçimde durduğunu saptadığında, otomatik olarak fren uygular.


Lastik hava basıncının azaldığını bildiren erken uyarı sistemi

Seyir sırasında lastiklerden birinin basıncının azalması durumunda, Lastik Basınç Takip ve Uyarı Sistemi, araç panelinde bulunan gösterge vasıtasıyla sizi uyarır. Böylece, aracınızı güvenli bir şekilde durdurup, sorunu gidermenizi sağlar.


Özel olarak güçlendirilmiş kaporta

Girişi kolaylaştıran kapı sisteminde ve eşsiz gövde tasarımında geleneksel orta sütunun (B sütunu) ortadan kaldırılmasını dengelemek amacıyla, aracın gövdesi başlıca bölgelerde özel biçimde güçlendirilmiştir. Bunun nedeni, B-MAX'te B sütununun kapıların içine yerleştirilmiş olmasıdır. B-MAX'in en yüksek güvenlik standartlarını karşıladığına emin olmak hedefiyle, Ford'un güvenlik mühendisleri ayrıca kendi çarpışma testlerini de geliştirmişlerdir.


Saniyeden daha kısa sürede devreye giren koordineli güvenlik

B-MAX'te size ve yolcularınıza maksimum güvenliği sağlamak amacıyla bir dizi güvenlik sistemini bir araya getiren gelişmiş Akıllı Güvenlik Sistemi (IPS) bulunur. Sağlam ve darbeyi sönümleyen kaportasının yanı sıra, bir çarpışma durumunda yaralanma olasılığını azaltmak için gelişmiş koltuk ve emniyet kemeri teknolojisi kullanılmıştır.


ESP her koşulda kontrolünüze yardımcı olur

Elektronik Denge Programı (ESP) aracınızın ilerleyişini sürekli olarak izler. Sistem, patinaj gibi durumlarda aracın seyir çizgisinden herhangi bir sapmayı algılar ve otomatik olarak aracın yoldaki konumunu düzeltir; aracı kontrol altında tutmanıza yardımcı olur. Teknoloji, acil koşullarda durma mesafelerinin azaltılmasına da yardımcı olur.


Daha kontrollü fren sağlayan gelişmiş sistemler

Anti blokaj fren sistemi (ABS) ve elektronik fren gücü dağıtımı sistemi (EBD) bir arada çalışarak, daha kontrollü fren yapılmasını sağlar.


Her açıdan koruyan hava yastıkları

Sürücü ve yolcu için ön hava yastıklarına ek olarak, göğüs kafesi koruyucu yan hava yastıkları ile baş koruyucu perde hava yastıkları bulunur. Sürücünün dizlerini koruyan bir hava yastığı da vardır.


Acil fren yapılması durumunda EBA daha fazla güç sağlar

Acil Durum Fren Desteği (EBA), acil bir durumda B-MAX'in maksimum fren etkisine ulaşmasına yardımcı olur. Sistem, sizin frene uyguladığınız gücü algılar, gerekiyorsa otomatik olarak artırır.


Gözlerinizin kamaşmasını önleyen dikiz aynası

Arkadan gelen diğer araçların farlarının gözlerinizi sürekli olarak kamaştırması gece sürüşlerinde konforu ve sürüş güvenliğini olumsuz etkileyen önemli bir faktördür. Yenilikçi bir teknolojiyle geliştirilen otomatik kararan iç dikiz aynası, arkadan gelen aracın farlarının ortaya çıkardığı parlamayı saptar ve otomatik olarak karartılmış moda geçererek konfor ve güvenliği en üst düzeye taşır.


Daha güvenli gece sürüşü için daha parlak farlar

Daha parlak, yoğun ve uzun huzmeli aydınlatma özelliklerine sahip Halojen Projektör Farlar görmenizi (ve görülmenizi) kolaylaştırarak daha güvenli bir sürüş sağlar. Yollarda daha fazla fark edilmenizi sağlamak amacıyla Gündüz Yanan LED Lambalar, Halojen Projektör Farlarla birlikte sunulmaktadır.


 
B-MAX
Araçlar
Ford Transit
Ford Fiesta
B-Maxxxxx
Ford Focus
Ford C-MAX
Ford Mondeo
Ford Yeni S-MAX
Ford Galaxy
Ford Kuga
Tourneo Courier
Ford Ranger
Tourneo Custom
Ford Transit