Gürbaşlar Logo Ford Logo
Teknoloji

Şehirde araç kullanmak artık çok daha keyifli...


Bu boyuttaki bir araçta bulmayı beklemeyeceğiniz gelişmiş sürüş teknolojileri ve pek çok başka özelliğiyle B-MAX kent trafiğinde kesinlikle daha kolay ve daha zevkli bir sürüş imkanı sunuyor. Tüm bu özelliklerinin benzersiz kapı sistemiyle birleşmesiyle de B-MAX kullanıcılarının tüm taleplerini kolaylıkla karşılıyor.

Sizin yerinize fren yapan B-MAX düşük hızlarda çarpışmayı engeller

Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi, 30 km’nin altındaki hızlarda seyrederken, olası bir kazanın hafifletilmesine ya da önlenmesine yardımcı olur. Önünüzdeki aracın beklenmedik bir anda yavaşladığını ya da durduğunu saptadığında gelişmiş sistem otomatik olarak fren uygular.


Yokuşta kalkış esnasında kesinlikle daha fazla kontrol

Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuşta kalkış sırasında aracınızın geriye kaymasını önler. Sistem, kalkışta ekstra olarak 2,5 saniye süreyle fren gücü uygular ve bu sayede, ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken size daha fazla süre ve kontrol sağlar. Yokuş Kalkış Destek Sistemi, aracınızı kaygan yüzeylerde durdurmak ve kaldırmak istediğinizde de size yardımcı olan oldukça yararlı bir özelliktir.

Arka Görüş Kamerası ile park etmek çok rahat

Bariyerler, alçak duvarlar, oynayan çocuklar... Geri vitesi seçtiğiniz anda devreye giren Arka Görüş Kamerası, aracınızın arkasında duran her nesneyi, gösterge paneline yerleştirilmiş monitörün renkli ekranında gösterir. Gözünüzden kaçması mümkün olanları göstermenin yanı sıra, sanal çizgilerle sizi yönlendirir, en dar alanlara bile zahmetsiz park etmenizi sağlar.


Maksimum kavrama gücüyle daha fazla hâkimiyet

Yeni Ford B-Max'te bulunan bir diğer öncü teknoloji ise üst segment araçlarda sunulan Dinamik Tork Kontrol sistemi. Bu sistem ön tekerlekler arasında motor gücü dağılımını sürekli olarak dengeleyerek aracın sürüş ve yol koşullarına maksimum uyum sağlamasına ve bu şekilde daha sportif olarak kullanılmasına imkan veriyor. Üstün ve gelişmiş bir teknoloji olan Dinamik Tork Kontrol Sistemi, B-MAX’te standart bir özellik olarak sunulmaktadır.


Daha az enerji harcayan elektrik destekli direksiyon

B-MAX'te koşullara otomatik olarak uyum sağlayan Elektrik Destek Direksiyon Sistemi (EPAS) bulunur. Sistem, düşük hızlarda özellikle şehir içi trafiğinde seyrederken ya da park ederken, direksiyona ekstra destek vererek eforu azaltır ve bu sayede daha fazla manevra yeteneği sağlayarak dönüşleri kolaylaştırır. Daha yüksek hızlarda ise (örneğin otoyolda) direksiyonu sertleştirerek daha fazla hâkimiyet ve güven sağlar. Yenilikçi EPAS sistemi yalnız gerektiğinde etkinleşir, bu sayede daha az enerji kullanır ve daha fazla yakıt tasarrufu sağlar.


Hız Kontrol sistemi uzun yolculuklarda daha fazla rahatlık sağlıyor

Otoyolda seyrediyorsanız, direksiyon üzerinde bulunan tuşları kullanarak B-MAX’inizin hızını sabitleyebilirsiniz. Sistem, belirlediğiniz hızı korur; bu sayede ayağınızı gaz pedalında tutmanıza gerek kalmaz. Hızınızı artırmak ya da azaltmak isterseniz de, yine direksiyon üzerindeki tuşları kullanmanız yeterlidir. Hız Kontrol Sistemi B-MAX’te standart olarak sunulmaktadır.


Otomatik Start-Stop Özelliği ile Daha Az Yakıt Tüketimi

EcoBoost Motorlu Yeni B-MAX, kırmızı ışık gibi durmanızı gerektiren durumlar karşısında, Otomatik Start-Stop özelliği sayesinde motoru durdurur. Sürücü yeniden hareket etmeye hazır olduğunda ise, motoru yeniden çalıştırır. Bunun yanı sıra B-MAX, 114 gramlık karbondioksit salınımı ve 100 km.'de 4.9 litrelik yakıt tüketimi ile sınıfının lideridir.


 
B-MAX
Araçlar
Ford Transit
Ford Fiesta
B-Maxxxxx
Ford Focus
Ford C-MAX
Ford Mondeo
Ford Yeni S-MAX
Ford Galaxy
Ford Kuga
Tourneo Courier
Ford Ranger
Tourneo Custom
Ford Transit