Gürbaşlar Logo Ford Logo

Akıllı Teknolojiler

Tamamen yenilenen C-MAX ve Yeni Grand C-MAX'ın tasarımında fonksiyonelliği ve güvenliği artırmaya yönelik birçok akıllı teknoloji yer alıyor.

Bu teknolojik özellikler sayesinde daha güvenli bir ortam, daha fazla manevra yeteneği ve sonuçta daha fazla sürüş keyfi sunulmaktadır.
Otomatik Park Sistemi

Sistem sayesinde aracın 1,2 katı uzunluğundaki park yerlerine park edebilirsiniz. Sistem, önce park etmek istediğiniz aralığın genişliğini kontrol eder ve pedal kullanımını size bırakarak direksiyonu yönetir. Sesli ve görüntülü bilgiler sayesinde manevra yapmanıza yardımcı olur.

Kör Nokta Uyarı Sistemi

İleri teknoloji bu sistem otoyollarda yapılan uzun yolculukların çok daha rahat bir deneyim haline gelmesini sağlamak amacıyla sunulmaktadır. Sürücünün kör noktasına bir araç girdiği zaman, sistem kapı yan aynalarında bulunan ışıklı uyarıcıları yakarak sürücüyü uyarır.

Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı

Hız Kontrol Sistemi kapsamında sunulan özellik sayesinde, üst hız sınırı 30 ve 180 km arasında ayarlanabiliyor. Motor yönetim sistemi, belirlenen hız sınırının aşılmamasını sağlayarak, sürücünün dikkatini tamamen yola vermesine yardımcı oluyor.

Yokuş Kalkış Desteği (HLA)

Bu yenilikçi sistem, yokuşta kalkış sırasında aracınızın geriye kaymasını önler. Araç hareketsiz durumdayken ayağınızı fren pedalından çektiğinizde, tekerleklere fren uygulayarak, aracınızı güvenle kaldırmanıza yardımcı olur.

Elektronik Denge Programı (ESP)

En yeni teknolojinin ürünü olan Elektronik Denge Programı (ESP), araçta kullanılan birçok güvenlik özelliğinin beynidir. Sistem, gerekli durumlarda otomatik olarak tepki göstererek, yol tutuşunda azalma hissettiği tekerleğe giden gücü azaltarak ya da fren uygulayarak aracı dengesine kavuşturur.

Acil Fren Uyarı Lambaları

Ani fren yapıldığı durumlarda, tehlike uyarı lambaları otomatik olarak devreye girerek arkadan gelen araçların sürücülerini uyarır.

Acil Durum Fren Desteği (EBA)

Acil durumlarda sürücünün frene yeterince kuvvetle basmadığını saptaması halinde sistem, en iyi sonucu verecek fren yönteminin elde edilmesine yardımcı olmak amacıyla fren gücünü artırır.

Dinamik Tork Kontrolü TVC

Dar dönüşlerde iç tekerleklere fren uygulayarak, gücü dış tekerleklere aktaran sistem sayesinde aracın dengesi artıyor. Artan çekiş gücü ve dümenleme sayesinde aracınız virajları daha sağlam bir dengeyle alıyor.

 
Cmax
Araçlar
Ford Fiesta
B-Maxxxxx
Ford Focus
Ford C-MAX
Ford Mondeo
Ford Yeni S-MAX
Ford Galaxy
Ford Kuga
Tourneo Courier
Ford Ranger
Tourneo Custom
Ford Transit