Gürbaşlar Logo Ford Logo

Üstün Koruma Özellikleri

Ford'un Yeni C-MAX ve Yeni Grand C-MAX araçları, aktif ve pasif koruma sistemleriyle yolcuların güvenliğini en üst düzeyde sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. En yeni güvenlik ve koruma teknolojilerinin kullanıldığı Yeni C-MAX ailesinde, yeniden tasarlanan gövde yapısı, uluslararası çapta bağlayıcı niteliklere sahip standartları karşılayacak şekilde geliştirilmiştir.

Dinamik Tork Kontrolü

ESP(Elektronik Denge Programı) ile birlikte çalışan Dinamik Tork Kontrolü, virajlarda sürekli olarak ön tekerleklere giden motor torkunu dengeliyor. Çekişi en iyi durumda tutarak , yol tutuşunu ve ataklığı iyileştiriyor. Sonuç virajlarda daha iyi kontrol, özellikle de zor koşullar altında.

Kilitlenmeyi Engelleyen Arka Aks Sistemi

Aracınızda ağır yük taşıdığınız ve Anti Blokaj Fren Sistemi'nin (ABS) ön tekerleklerde aktif olduğu durumlarda, arka aks grubuna uygulanan fren gücü otomatik olarak artarak, fren performansını yükseltir.

Elektronik Denge Programı (ESP)

En yeni teknolojinin ürünü olan Elektronik Denge Programı (ESP), araçta kullanılan birçok güvenlik özelliğinin beynidir. Sistem, gerekli durumlarda otomatik olarak tepki göstererek, yol tutuşunda azalma hissettiği tekerleğe giden gücü azaltarak ya da fren uygulayarak aracı dengesine kavuşturur.

Acil Fren Uyarı Lambaları

Ani fren yapıldığı durumlarda, tehlike uyarı lambaları otomatik olarak devreye girerek arkadan gelen araçların sürücülerini uyarır.

Ön doldurmalı Elektronik Fren Sistemi

Ani fren yapma olasılığını algılaması durumunda, Elektronik Denge Programı (ESP) fren sistemini önceden doldurarak, fren pedalı ile fren diskleri arasındaki açıklığı kapatır ve bu sayede durma mesafesini azaltır.

Acil Durum Fren Desteği (EBA)

Acil durumlarda sürücünün frene yeterince kuvvetle basmadığını saptaması halinde sistem, en iyi sonucu verecek fren yönteminin elde edilmesine yardımcı olmak amacıyla fren gücünü artırır.

Yokuş Kalkış Desteği

Yokuş Kalkış Desteği, yokuşta kalkış sırasında aracın geriye kaymasını önler. Durağan haldeyken ayağınızı fren pedalından çektiğinizde teknoloji tekerleklere fren uygulayarak, sürücünün güvenli kalkışına yardımcı olur.

 
Cmax
Araçlar
Ford Fiesta
B-Maxxxxx
Ford Focus
Ford C-MAX
Ford Mondeo
Ford Yeni S-MAX
Ford Galaxy
Ford Kuga
Tourneo Courier
Ford Ranger
Tourneo Custom
Ford Transit