Gürbaşlar Logo Ford Logo
Daha fazla güvenlik sağlayan gelişmiş teknoloji

Güvenlik düzeyi Avrupa'nın önde gelen bağımsız güvenlik kuruluşu EuroNCAP tarafından en yüksek derece olan beş yıldızla ödüllendirilen yeni Fiesta aynı zamanda Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi, Ford MyKey ve Acil Yardım özellikli Ford SYNC sistemleri olmak üzere üç gelişmiş teknolojisiyle Advanced EuroNCAP ödülüne de layık görülmüştür.


Euro NCAP Advanced Ödülü, güvenliğiniz için

Ford MyKey sistemi Euro NCAP Advanced ödülünü kazandı: Ödül, Avrupa'nın lider bağımsız güvenlik kuruluşunca verilen en yüksek derecedir. Ödül, araçlarda sunulan sakınma, çarpışma ve çarpışma sonrası sistemler arasından ancak en gelişmiş özeliklere sahip teknolojileri tanımlamaktadır. Güvenliğiniz için geliştirdiğimiz yeni özelliklerle toplam yedi Euro NCAP Advanced ödülü kazanmış olmamız, Ford'un tüm araçlarımızda güvenliğinize verdiği önemin göstergesidir.

Ford SYNC ve Acil Yardım özelliği

SYNC sisteminin önemli ve hayat kurtarma potansiyeline sahip özelliklerinden biri Acil Durum Yardımı'dır. Beklenmedik bir kaza yaşanmasıyla birlikte hava yastığının açılması ya da yakıt pompasının devre dışı kalması durumunda bu teknoloji sizin için otomatik olarak Acil Yardım birimlerini arayabilir. Dilerseniz aramayı durdurabilir ya da ihtiyacınız durumunda bu servisle görüşebilirsiniz. Siz konuşamayacak durumda olsanız bile sistem, GPS koordinatlarınız gibi yaşamsal önem taşıyan bilgileri 112 acil yardım birimlerine iletecektir.

Düşük hızda çarpışmaları önlemek için Fiesta sizin yerinize fren yapar

Sık sık durup kalkma gerektiren yavaş trafikte çarpışmalar her zamankinden fazla yaşanır. Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi, bu tür çarpışmalardan kaçınmanıza yardımcı olmak amacıyla geliştirilmiş bir sistemdir. Aracınız 30 km'nin altındaki hızlarda seyrederken öndeki aracın beklenmedik bir biçimde durması halinde sistem bunu algılar ve otomatik olarak sizin yerinize fren yapar. Aktif Şehir İçi Güvenlik Sisteminin yenilikçi özelliği, Euro NCAP Gelişmiş Güvenlik Ödülüyle kanıtlanmıştır.

Yokuşta kalkışlarda daha fazla kontrol

Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuşta kalkış sırasında aracınızın geriye kaymasını geçici olarak önler. Sistem, fren sistemine 2,5 saniye süreyle fazladan güç uygulayarak, ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken size daha fazla süre ve kontrol sağlar. Kaygan yüzeylerde aracınızı durdurmak ya da hareket ettirmek istediğiniz zaman da yararlı bir özelliktir.

ESP her koşulda kontrolünüze yardımcı olur

Elektronik Denge Programı (ESP), aracınızın seyrini sürekli olarak izler; yoldan çıktığını ya da patinaj yaptığını algıladığında yol konumunu otomatik olarak düzeltir. Araç hâkimiyetinizin korunmasına yardımcı olmak üzere geliştirilen sistem, ayrıca acil bir durumda durma mesafelerinin kısaltılmasına da yardımcı olur.

Her açıdan koruyan hava yastıkları

Sürücü ve yolcu için ön hava yastıklarına ek olarak, göğüs kafesi koruyucu yan hava yastıkları ile baş koruyucu perde hava yastıkları bulunur. Sürücünün dizlerini koruyan bir hava yastığı da vardır.

Saniyeden daha kısa sürede devreye giren koordineli güvenlik sistemleri

Fiesta'nın gelişmiş Akıllı Güvenlik Sistemi (IPS), size ve yolcularınıza maksimum güvenliği sağlamak amacıyla bazı güvenlik sistemlerini bir araya getirmiştir. Bir çarpışma durumunda yaralanma olasılığını azaltmak amacıyla Fiesta ayrıca darbeyi emen sağlam kaportaya, gelişmiş koltuk ve emniyet kemeri sistemlerine de sahiptir.

Daha kontrollü fren sağlayan gelişmiş sistemler

Anti blokaj fren sistemi (ABS) ve elektronik fren gücü dağıtımı sistemi (EBD) daha kontrollü fren yapmanızı sağlar. Acil Durum Fren Desteği (EBA) ise acil bir durumda Fiesta'nın daha etkin fren yapmasına yardımcı olur. Sistem, sizin frene uyguladığınız gücü algılar, gerekiyorsa bu gücü artırır.

Gözlerinizin kamaşmasını önleyen dikiz aynası

Arkadan gelen diğer araçların farları gözlerinizi kamaştırmıyorsa gece sürüşü daha kolaydır. Bu nedenle Fiesta'nın otomatik kararan iç dikiz aynası, farlardan yansıyan parlaklığı otomatik olarak saptar ve karartılmış konuma geçer.

Daha güvenli gece sürüşü için daha parlak farlar

Daha net görmeniz (ve görülmeniz) için daha parlak, daha yoğun aydınlatma özelliğine sahip Halojen Projektör Farlar daha güvenli bir sürüş sağlar.

 
Yeni FordFiesta
Araçlar
Ford Transit
Ford Fiesta
B-Maxxxxx
Ford Focus
Ford C-MAX
Ford Mondeo
Ford Yeni S-MAX
Ford Galaxy
Ford Kuga
Tourneo Courier
Ford Ranger
Tourneo Custom
Ford Transit