Gürbaşlar Logo Ford Logo
Güvenlik

Yüksek teknoloji ürünü Akıllı Güvenlik Sistemi (IPS) aracı sürekli olarak izler. Siz ve diğer yolcular, Kuga'nızda maksimum güvenlik içinde olduğunuzdan emin olarak rahat bir yolculuk yapabilirsiniz. 

Pasif güvenlik özellikleri

Hava yastıkları
Ford Kuga'nın geniş kapsamlı hava yastığı sistemi, ön ve yan hava yastıklarına ek olarak önden arkaya kadar uzanan yan hava perdelerini de standart olarak sunuyor.

* Not: Kullandığınız aracın ön yolcu koltuğunda hava yastığı olması durumunda çocuk koltukları asla ön yolcu koltuğuna yerleştirilmemelidir. Çocuklar için her zaman en güvenli yer, aracın arka koltuklarıdır. 

Emniyet kemerleri
Ön koltuklardaki emniyet kemerlerinin yayları, hava yastıklarının açılmasından 5-10 milisaniye önce devreden girer. Bu, yolcu ve emniyet kemeri arasında olması muhtemel bir gevşekliği önleyerek darbenin etkisinin azaltılmasına yardım eder. 

Sert güvenlik kafesi
Kuga'nın güvenlik sisteminin temelinde, bir çarpışma esnasında deforme olmadan direnç gösterecek bir şekilde tasarlanan güvenlik kafesi bulunur. 

Geliştirilmiş direksiyon kolonu
Direksiyon kolonu da bir darbe esnasında enerjiyi emecek ve sürücüden uzaklaşacak 
şekilde tasarlanmıştır. 

Aktif güvenlik özellikleri
Anti blokaj fren sistemi (ABS)
ABS frenleme esnasında Kuga'nın tekerleklerinin kilitlenmesi engeller. Bu özellik, virajlarda ve ani frenlemelerde aracın kaymasını önler. 

Elektronik fren gücü dağıtımı sistemi (EBD)
EBD fren gücünün dört tekerlek arasında bağımsız olarak dengelenmesini sağlar. Bu sayede daha etkin frenleme yapılarak fren mesafesi de kısaltılmış olur. 

Elektronik denge programı (ESP) ve Acil durum fren desteği (EBA)
ESP direksiyon hareketlerinde ve frenlemedeki ani değişiklikleri algılayarak, aracın kontrolünün kaybedilmesini engeller. Gerektiğinde otomatik olarak devreye girerek gücü azaltır ve tekerleklere ayrı ayrı fren uygular. Standart olarak sunulan EBA ile birlikte gerektiğinde maksimum fren gücü uygulayarak acil durumlarda fren mesafesini en aza indirir. 

Çekiş kontrol sistemi (TCS)
Geliştirilmiş Çekiş kontrol sistemi (TCS) hızlanma ve yavaşlama esnasında her tekerleğin yol ile temasının maksimum düzeyde olmasını sağlar. 
Emisyon ve yakıt ekonomisi

Kuga'nın 6 ileri manuel şanzımanla sunulan 2.0L 136PS TDCi dizel motoru, tepki veren performans ve etkileyici bir yakıt ekonomisi sunar. Motorun tork değerleri de yüksektir: 2,000 d/d'de 320Nm ve geçici hızlanma anında 340Nm. 

 
Kuga
Araçlar
Ford Fiesta
B-Maxxxxx
Ford Focus
Ford C-MAX
Ford Mondeo
Ford Yeni S-MAX
Ford Galaxy
Ford Kuga
Tourneo Courier
Ford Ranger
Tourneo Custom
Ford Transit