Gürbaşlar Logo Ford Logo
Güvenlik
Aktif Güvenlik

Yeni Mondeo aracı sürekli izlemek ve kazaları önlemek amacıyla bir çok yeni aktif güvenlik özelliği sunuyor. Yol Uyarıcılı (FA) Adaptif Hız Kontrol Sistemi (ACC) öndeki aracın yavaş seyretmesi durumunda hızınızı otomatik olarak ayarlar. Sabit Köşe Farları, köşelerin arkasını görmenize olanak verirken Yüksek Yoğunluklu (HID) Bi-Xenon ön farlar, halojen farların iki katı olan aydınlatma seviyesiyle fark edilmenizi sağlar. 

Anti Blokaj Fren Sistemi (ABS)


Tüm modellerde standart olarak sunulan ABS, tekerleklerin kilitlenmesini önler. Olağanüstü koşullar veya sert frenleme durumunda aracın kaymasını engeller.

Elektronik Fren Gücü Dağıtımı (EBD)

EBD fren gücünün dört tekerleğe doğru biçimde dağıtarak daha düzgün frenleme yapılmasını, dolayısıyla aracın daha kısa mesafede durmasını sağlar. 

Elektronik Denge Programı (ESP) ve Acil Durum Fren Desteği (EBA)

Tüm Mondeo modellerinde standart olarak sunulan ESP, direksiyon kontrolü, frenler ve araç hareketinde, aracın kontrolünün kaybedilmesine yol açabilecek ani değişmeleri algılayarak gerektiğinde otomatik olarak müdahale eder. Gücü azaltıp tekerleklere tek tek fren uygulayarak aracın yolundan çıkmasına engel olmaya çalışır. EBA böylece acil durumlarda fren mesafesinin kısatılmasına yardımcı olur. 

 
Mondeo
Araçlar
Ford Transit
Ford Fiesta
B-Maxxxxx
Ford Focus
Ford C-MAX
Ford Mondeo
Ford Yeni S-MAX
Ford Galaxy
Ford Kuga
Tourneo Courier
Ford Ranger
Tourneo Custom
Ford Transit