Gürbaşlar Logo Ford Logo
Güvenlik
Akıllı Güvenlik Sistemi

Yeni Mondeo'nun Akıllı Güvenlik Sistemi'ne (IPS) entegre edilen yeni özellikler çok kısa bir sürede devreye girer. Hava yastıkları, üç noktadan sabitlenmiş emniyet kemerleri, optimum seviyeye getirilmiş aktif gergiler ve yük sınırlayıcıları, yatay katlanan direksiyon sistemi, kaymayı önleyici koltuklar,  pedallar ve boyun incinmelerini önleyici sistemde yapılan geliştirmeler tüm yolcuların kapsamlı bir güvenlik sisteminin koruyuculuğunda seyahat etmesini sağlar. 

Hava Yastıkları

Sürücü ve ön yolcu ön ve yan hava yastıkları, sürücü diz hava yastığı ve ön ve arkada yan hava perdeleri olmak üzere dokuz hava yastığından oluşan kapsamlı sistem son teknolojiyi kullanır. Hava yastıklarının devreye girmesi çarpışmanın şekli ve şiddetine göre bilgisayar sistemleri tarafından kontrol edilir. 

! Not: Kullandığnız aracın ön yolcu koltuğunda hava yastığı olması durumunda, çocuk koltukları asla ön yolcu koltuğuna yerleştirilmemelidir. Çocuklar için her zaman en güvenli yer, aracın ikinci sıra koltuklarıdır. 

Aktif gergili emniyet kemerleri

Ön koltuklardaki emniyet kemerleri, hava yastıklarının açılmasından 5-10 milisaniye önce devreye girmek üzere ayarlanmıştır. Böylece yolcu ve kemer arasında boşluk kalması engellenmiş olur. 

Arka sıradaki yan koltuklar ISOFIX çocuk koltuğu bağlantı noktalarına sahiptir.

Katlanabilir pedallar

Önden şiddetli bir darbe alınması durumunda, fren ve debriyaj pedalları sürücüden uzaklaşmak üzere tasarlandığından ayaklar ve bacaklar için ekstra koruma sağlar.   

Geliştirilmiş Direksiyon

Direksiyon kolonu çarpma enerjisini absorbe etmek ve sürücünün, aracın ön göğüs bölgesine direkt olarak çarpmasını önlemek üzere tasarlanmıştır.

Geliştirilmiş Boyun Yaralanmalarını Önleme Sistemi

Bu yeni aktif koruma sistemi bir çarpışma anında koltuk başlığını yavaşça başınıza doğru hareket ettirerek baş ve boyun yaralanmalarını önlemeye yardım eder. 

 
Mondeo
Araçlar
Ford Fiesta
B-Maxxxxx
Ford Focus
Ford C-MAX
Ford Mondeo
Ford Yeni S-MAX
Ford Galaxy
Ford Kuga
Tourneo Courier
Ford Ranger
Tourneo Custom
Ford Transit