Gürbaşlar Logo Ford Logo
Teknoloji
İnsan Otomobil Arabirimi (HMI)

Her modelde bulunan İnsan Otomobil Arabirimi (HMI) sistemi direksiyonda bulunan tuş setleri ile  kontrol edilen etkili bir dijital kumanda merkezidir. Standard veya Ford Convers+ gösterge panelleri tüm anahtar özellikleri görebilmenizi ve ayarlayabilmenizi sağlar. 

Soldaki tuş seti müzik sistemindeki ses, kanal arama, istasyon ve mod değişimi fonksiyonlarını kontrol eder. Sağdaki tuş seti ise gösterge panelindeki ekrana yansıyan bilgiler (araç ayarları, yol bilgisayarı) arasında dolaşım sağlar. Ford Convers+ gösterge paneli bulunan araçlarda sağ tuş seti ayrıca telefon, radyo, CD ve MP3 fonksiyonlarını kontrol eder. 

Bluetooth® Sesli Kontrol

Otomatik klimayı, radyoyu, CD değiştiriciyi sadece sesli komutlar yoluyla kontrol edebilirsiniz. Bluetooth® ile ayrıca telefonunuz ile arama yapabilir, gelen aramaları cevaplayabilirsiniz. 

Adaptif Hız Kontrol Sistemi

Adaptif Hız Kontrol Sistemi (ACC) daha rahat ve güvenli otoban sürüşleri için geliştirilmiş bir sistem. Sofistike bir radar teknolojisini kullanarak önünüzdeki araç ile aranızdaki mesafeyi sürekli ölçer ve hızınızı daima güvenli bir mesafe bırakacak şekilde otomatik olarak ayarlar.

Yol Uyarıcısı

Yol Uyarıcısı önünüzdeki araç ile çarpışma riski doğduğunda sizi sesli ve görsel olarak uyarır. Bu arada Acil Durum Fren Desteği de (EBA) fren sistemindeki basıncı arttırarak frenleri maksimum performansa hazır hale getirir. 

Gecikmeli sönen ön farlar

Sizi düşünen bir diğer özellik de eve geldiğinizde farları bir kaç saniye boyunca açık tutarak yolunuzu aydınlatan gecikmeli sönen ön farlar. Kapıya kadar güven içinde gidebilirsiniz.

Yokuş Kalkış Desteği

Bu özellik rampada aracı kaldırırken kolaylık sağlar. Fren pedalı bırakıldıktan sonra gaz pedalı basılıncaya kadar tekerlekleri kilitli tutarak aracın geriye kaymasını önler. 

 
Mondeo
Araçlar
Ford Fiesta
B-Maxxxxx
Ford Focus
Ford C-MAX
Ford Mondeo
Ford Yeni S-MAX
Ford Galaxy
Ford Kuga
Tourneo Courier
Ford Ranger
Tourneo Custom
Ford Transit