Gürbaşlar Logo Ford Logo
Güvenlik ve Emniyet

Güvenliğinizi sağlayan teknoloji

Yolculuklarınızda güvenliğinizi sağlayacak sezgisel özelliklere sahip birçok yenilikçi teknolojisiyle Yeni Ford Focus, üstün ve performansı kanıtlanmış güvenlik özelliklerinin yanı sıra, tam anlamıyla alışkanlık yaratan bir sürüş deneyimi sunuyor.

Akıllı Güvenlik Sistemi

Yeni Ford Focus'un siz ve yolcularınız için sunduğu yenilikçi özelliklerden bir diğeri de, Akıllı Güvenlik Sistemi'dir. Gerilme direnci yüksek çelikle geliştirilen gövdesi, enerjiyi verimli bir şekilde emen sağlam bir yapı oluşturuyor. Araçta kullanılan ayrıntılı tasarım yaklaşımı sayesinde, bütün sistemler uyumlu bir şekilde bir arada çalışıyor.

Araçta yer alan farklı hava yastıkları, sürücü ve yolculara tam koruma sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Araçta bulunan ileri teknoloji ürünü sensörler sayesinde, hava yastıkları gibi koruyucu unsurlar, gerekli durumlarda çok kısa bir sürede devreye giriyor. Katlanabilir, gelişmiş direksiyon kolonu ve geriye çekilen pedallar da çarpışma anında sürücüye gelebilecek zararları azaltmak amacıyla geliştirilen özelliklerdendir. Akıllı Güvenlik Sistemi sayesinde siz ve bütün yolcularınız, kişiye özel koruyucu teknolojilerin varlığıyla, yolunuza gönül rahatlığıyla devam edebilirsiniz

TDCi Motor

Yeni Ford Focus'ta sunulan 1.6 litre Duratorq TDCi dizel motor, daha fazla performans, yakıt tasarrufu ve hassasiyet elde edilmesi amacıyla yenilenmiştir. Bu sayede, sürüş yeteneği önemli ölçüde geliştirilmiş, daha uyumlu ve düşük devirlerde bile çok daha fazla performans sağlanmıştır. 95 PS ve 115 PS olmak üzere iki farklı güç ile sunulan 1.6 litre Duratorq TDCi motorlar, ani hızlanma gereken durumlarda artırılmış güç sağlıyor. TDCi motorlar ile daha fazla güç, daha fazla tork gücü ve daha fazla yakıt tasarrufunun yanı sıra daha düşük karbondioksit emisyonu elde ediliyor.


Duratec Ti-VCT Benzinli Motor

Yeni Ford Focus'ta sunulan benzinli motor seçenekleri arasında Ford'un performans üstünlüğü iyi bilinen, 1.6 litre Duratec Ti-VCT motoru 125PS güç ile yerini alıyor. Son derece hassas ve ekonomik alüminyum 16 valf Ti-VCT motor daha fazla optimize edilerek, daha az yakıt tüketimi ve daha üstün performans sağlayacak şekilde geliştirilmiştir.


Yeni, 6 İleri Vitesli Ford Durashift Manuel Şanzıman

1.6 litre EcoBoost benzinli ve 1.6 litre Duratorq TDCi dizel motorlarla sunulan Yeni Ford Focus'ta, altı ileri vitesli yepyeni bir manuel şanzıman sistemi bulunuyor. Yeni Durashift şanzıman, sağladığı güç düzeyine göre olağanüstü hafif ve güçlü tasarımıyla, mevcut beş ileri vitesli şanzımanın yerini alıyor. Yeni şanzıman daha fazla güç ve tork sağlarken yeni yağ akış sistemi sayesinde de yakıt tükemini düşürüyor.

 
Yeni Focus
Araçlar
Ford Fiesta
B-Maxxxxx
Ford Focus
Ford C-MAX
Ford Mondeo
Ford Yeni S-MAX
Ford Galaxy
Ford Kuga
Tourneo Courier
Ford Ranger
Tourneo Custom
Ford Transit