Gürbaşlar Logo Ford Logo
Teknoloji

Akıllı TeknolojilerYeni Ford Focus'ta sunulan akıllı teknolojiler Focus müşterilerine modern trafik koşullarının getirdiği baskıyla daha kolay baş edebilme yeteneği sunarken şehir içi trafiğindeki zorluklara karşı kolaylık sağlıyor.
Çoğu sınıfında ilk olarak sunulan bu teknolojiler sunduğu konfor ile sürüş keyfini artırırken güvenlik ve tasarrufu da beraberin de getiriyor.

Sınıfının Lideri Sürüş Dinamikleri

Üstün sürüş dinamikleri ile bilinen Yeni Ford Focus, kullanılan en ileri sürüş teknolojileriyle daha fazla yol hâkimiyeti sağlıyor. Özellikle dönüşlerde ve fren yapıldığında, daha fazla yol hâkimiyeti, daha zahmetsiz kontrol ve son derece hassas bir yol tutuşu sağlıyor. Yeni Ford Focus'unuzda yol alırken geçireceğiniz zaman, günün en keyifli anlarından olacaktır.

Dinamik Tork Kontrolü

Dinamik Tork Kontrolü, araç virajı alırken motor torkunun ön tekerlekler arasında dağılımını sürekli olarak dengeliyor ve daha iyi yol tutuşu sağlayarak, virajlarda önden dışarı kayma eğilimini azaltıyor.
Sistem, otomobilin Elektronik Denge Programı (ESP) modülünü kullanarak çalışıyor ve aracı saniyede 100 kez sıklıkta izliyor. Otomobil virajdan çıkışta hızlanırken, sistem, ön iç tekerleğin ne zaman patinaj yapmaya başladığını algılıyor ve o tekerleğe hissedilmeyecek miktarda fren uyguluyor. Bu da tekerleğin patinaj yapmasını önlüyor ve motor torkunu daha fazla yol tutuşuna sahip dıştaki tekerleğe aktarıyor. Böylece çekişi ve direksiyon kontrolünü koruyor.


Aktif Ön Izgara

Aktif Ön Izgara Sistemi sayesinde, aracınızın aerodinamik direncinin daima optimum seviyede kalması sağlanıyor. Bu sayede aracın yakıt tüketimi azalıyor ve motor, verimli çalışma sıcaklığına çok daha çabuk ulaşıyor.


Kontrol Kollu Tam Bağımsız Arka Süspansiyon

Yeni Ford Focus'un herkesçe kabul edilen üstün yol tutuş yeteneğinin arkasında yatan özellik, kontrol kollu tam bağımsız arka süspansiyonudur. Yeniden ayarlanan çok bağlantılı süspansiyon yapısı sayesinde, aracın yolu daha iyi kavraması ve daha sessiz bir sürüş keyfi sağlanır. Dengeli ve üstün yol tutuşu ile her sürücüde alışkanlık yaratacak bir özellik.


Ford Akıllı Şarj Sistemi

Aracın şarj dinamosunu akıllı özelliklerle denetleyen Akıllı Şarj Sistemi, aküyü en fazla tasarrufu sağlayan aşamada şarj eder. Örneğin, fren gücünü elektrik enerjisine dönüştürerek, aracınız seyir halindeyken akünün dolmasına yardımcı olur.

 
Yeni Focus
Araçlar
Ford Fiesta
B-Maxxxxx
Ford Focus
Ford C-MAX
Ford Mondeo
Ford Yeni S-MAX
Ford Galaxy
Ford Kuga
Tourneo Courier
Ford Ranger
Tourneo Custom
Ford Transit