Gürbaşlar Logo Ford Logo

Sürüş Deneyimi

AKILLI TEKNOLOJİLER HİZMETİNİZDE

Yeni C-MAX ve Grand C-MAX, size mümkün olduğunca rahat, interaktif ve güvenli yolculuklar sunar.

Kullanımı basit ve sadece sizin için tasarlanmış üstün teknolojileri keşfedin.

Akıllı Bagaj kapağı, elleriniz doluyken paha biçilmez bir özelliktir.

Anahtar, cebinizde ya da çantanızdaysa arka tamponun altına doğru ayağınızın hafif bir hareketiyle bagaj kapağını hiçbir yere dokunmadan otomatik olarak açabilir veya kapatabilirsiniz.

KESİNTİSİZ İLETİŞİM TAM KONTROL

Ford SYNC 2, sesli kontrol ve 8 inçlik yüksek çözünürlüklü renkli dokunmatik ekran ilavesiyle mevcut bilgi-eğlence sistemini bir üst seviyeye çıkarıyor.

Yüksek çözünürlüğe sahip ekran, telefon, müzik, klima veya opsiyonel olarak sunulan navigasyon gibi birçok özelliği ses veya dokunmatik ekran aracılığıyla sezgisel olarak yönetmenizi sağlıyor.

Park etmek artık daha da kolay

Yeni C-MAX’te Otomatik Park Sistemi, paralel park etme özelliğine ilave olarak dikey park etme özelliği ile de geliştirildi.

Siz dikey veya paralel park tercihinizi yapıyorsunuz ve sistem önce sizin için uygun park alanını buluyor, sonra da sizin için gerekli direksiyon manevralarını yapıyor. Siz sadece sistemin size verdiği görsel ve sesli komutlar ile frene ve gaza basıp, vites değiştiriyorsunuz.

Otomatik Park Sistemi'nin bir diğer yeni özelliği olan Paralel Park Çıkış Yardımı ise en dar alanlardan çıkmanıza yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır.

Gözden kaçırabileceğiniz araçları görür.

Kör Nokta Uyarı Sistemi’ne ilave olarak gelen Çapraz Trafik Uyarı Sistemi sayesinde dikey park edilmiş araç ile park yerinden geri geri çıkarken, arka sağ veya soldan gelen bir araç olması durumunda sistem sürücüyü sesli ve görsel olarak uyarır.

Yoruldunuz mu? Aracınız bunu hissedebilir.

Sürücü Dikkat Takip Sistemi sürüş tarzınızı sürekli olarak takip eder ve dikkat seviyenizi hesaplar. Sürüş tarzınızda bir bozulma olduğunu veya yorulduğunuzu algılaması durumunda gösterge panelinde beliren görsel uyarılar vasıtası ile sizi mola vermeniz yönünde uyarır.

Akıllı farlar

Yeni Ford C-MAX’de opsiyonel olarak sunulan Dinamik Ön Far Sistemine sahip Bi-Xenon farlar, ışığın açısını ve hüzmesini yol ve hava koşullarına göre ayarlayarak sürüş koşullarına en uygun aydınlatmayı sağlar. Sistem, şehir içi, kırsal yol, otoban, yağmur veya sis koşullarında en rahat sürüşü sağlayacak far modları arasında yumuşak bir geçiş gerçekleştirirken virajlı yollarda da adaptif aydınlatma sağlar.

Daha kolay geri vites

Bariyerler, variller, kaldırımlar... Geri görüş kamerası, geri vitesi seçtiğiniz anda devreye girer ve aracınızın arkasında duran her şeyi orta konsola yerleşik ekranda gösterir. Sistem, en dar alanlara bile zahmetsizce park etmenizi sağlamak için sanal çizgilerle size yardımcı olur.

 
C-Max & Grand C-Max
Araçlar
Ford Fiesta
B-Maxxxxx
Ford Focus
Ford C-MAX
Ford Mondeo
Ford Yeni S-MAX
Ford Galaxy
Ford Kuga
Tourneo Courier
Ford Ranger
Tourneo Custom
Ford Transit