Gürbaşlar Logo Ford Logo

Yeni Kuga Akıllı SUV ile Kontrol Sizde

Ford Kuga, kent içinde ya da arazide, sürüşünüzü kolaylaştıran ve daha zevkli kılan pek çok teknolojiye sahip bir SUV araçtır. Tamamen size rahatlık ve kolaylık sağlamak amacıyla geliştirilmiş akıllı özellikler sunuyor. Daha ferah ve lüks kabininin yanı sıra, kullanışlı eşya bölmelerinin keyfini yaşayacaksınız. Aşağıdaki bölümde daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Sürüş Teknolojisi

Farklı arazi koşullarına duyarlı kavrama gücü için

Kuga'nın Akıllı Dört Tekerlekten Çekiş (AWD) sistemi, değişen arazi koşullarına anında tepki verir ve uyum gösterir. Sistem, kavrama gücüne en fazla ihtiyaç duyan tekerleğe gerektiği oranda güç uygular. 'sistem gerektiğinde devreye giren bir özellik olduğu için yalnızihtiyaç duyulduğu durumlarda etkinleşir, bu sayede daha rahat yol koşullarında yakıt tasarrufu da sağlar.

Gösterge panelinde yer alan AWD ekranında sürüş esnasında anlık olarak herbir tekerleğe ne kadar güç gönderildiği grafiksel olarak gösterilmektedir.

Park yeri çok mu dar? Bırakın Kuga kendisi park etsin

Otomatik Park Sistemi, aracı yönlendirerek, araçtan yalnızca bir metre daha uzun alanlara park edebilir. Tek bir düğmeye bastığınızda bu yeni sistemde bulunan sensörler sizin fark etmeden geçtiğiniz uygun park alanlarını görür. Sistem, tüm direksiyon manevralarını kendisi yaparken size yalnızca ekrandaki görüntülü ve sesli yönlendirmeleri izleyerek gaz, vites ve fren sistemini yönetmek kalır.

Acil Durum Yardımı

Beklenmedik bir kaza yaşanması ve hava yastıklarının açılması durumunda, (SYNC sisteminin bir parçası olan) bu teknoloji, Bluetooth ile eşleştirilmiş cep telefonunuzu kullanarak sizin için acil yardım servisini arayabilir ve konumunuzu bildirebilir. Acil Durum Yardımı (Emergency Assistance), 2012 Global Mobile 'Otomotiv, Ulaştırma ya da Yardımcı Servislerde En İyi Mobil Yenilik' ödülünü kazanmıştır.

Entegre navigasyon sizi istediğiniz yere ulaştırır

Ford Kuga'da bulunan Sony müzik ve entegre uydu navigasyon sistemi 5 inç yüksek çözünürlüklü, renkli ve çok fonksiyonlu ekran ve dokuz hoparlöre sahip. Güvenilir navigasyon desteği sayesinde en kısa yoldan, güvenilir bir şekilde gideceğiniz yere ulaşırsınız.

Geri Görüş Kamerası ile daha kolay, daha güvenli geri sürüş

Geri Görüş Kamerası, aracın arka kısmını orta konsoldaki dahili ekranda görüntüler. Göremeyeceğiniz engelleri görüntülemenin yanı sıra, sanal çizgiler en dar alanlara dahi park edebilmenizi sağlar.Geri Görüş Kamerası geri vitesi seçtiğiniz anda devreye girer.

Daha az güç kullanan direksiyon

Kuga'da koşullara otomatik olarak uyum sağlayan Elektrik Destekli Direksiyon Sistemi* (EPAS) özelliği bulunur.Elektirik destekli direksiyon sisteminde direksiyon simidi daha kolay çevrilir; kent trafiğinde, düşük hızlarda ya da park ederken daha fazla manevra yeteneği elde edilir. Daha fazla hâkimiyet ve güven gerektiren yüksek hızlarda ise sistem direksiyonu sertleştirir.Sürekli devrede kalan çoğu sistemin aksine EPAS sistemi yalnız gerekli durumlarda devreye girer.Bu sayede daha az enerji tüketir, yakıt tasarrufu sağlar.

Ford SYNC. Gelişmiş eller serbest teknoloji

SYNC Ford’un araç içi etkileşimi arttıran Bluetooth ve Türkçe Sesli Kontrol özelliğine sahip en yeni teknolojisidir. Ford SYNC’in sunduğu sesli kontrol özelliği sayesinde vereceğiniz basit sesli komutlarla çalan müziği yönetir, telefonla arama yapar, gelen aramaları yanıtlar, cep telefonunuza gelen yazılı mesajları dinler ve önceden tanımlanmış metinleri sesli komutlar ile SMS olarak gönderebilirsiniz.

SYNC ile USB ya da MP3 aygıtından müzik çalabilir, Bluetooth uyumlu cep telefonunuzdan sisteme müzik aktarabilirsiniz.

Rahatlık ve Konfor

Açılabilir Panoramik Cam Tavan

Önden arkaya uzanan panoramik cam tavan aydınlık bir iç hacim sunarken açılabilme özelliği ile ferah bir seyahat imkanı sunuyor. Özel kaplamalı cam güneş ışınlarını yansıtarak kabinin serin kalmasını sağlıyor. Elektrikli perdesi ile de konfordan ödün vermiyor.

Kendiniz ve yolcunuz için farklı ısılar ayarlayın

Yolcunuz aracın içinde rahatlatıcı bir sıcaklık istiyor, siz ise serinlik istiyorsunuz! Çözüm? Çift Bölgeli İklim Kontrollü Elektronik Klima. Siz ve yanınızdaki yolcunuz, ısıyı 4 dereceye kadar farkla, istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

LED iç ortam aydınlatması

Yüksek hüzmeli LED kabin içi tavan aydınlatması karanlıkta görüşü artırır.

Elleriniz dolu olduğunda akıllı bagaj kapağı hizmetinizde

Ellerinizi kullanmanızı gerektirmeyen akıllı bagaj kapağı, elleriniz doluyken oldukça kullanışlı bir özelliktir. Ayağınızı arka tamponun altına götürerek hareket ettirdiğinizde, bagaj kapağı otomatik olarak açılacak ya da kapanacaktır. Arka tamponun altında bulunan iki sensör, ayağınızın elektrik alanında yarattığı kesintiyi algılar. Araca sinyal göndererek bagaj kapağının açılmasını ya da kapanmasını sağlar.

Kolay giriş ve anahtarsız çalıştırma

Ford Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi sayesinde Kuga'nızı anahtarı cebinizden çıkarmanıza gerek kalmadan açar ve kilitlersiniz. Aracınıza oturduktan sonra da anahtarınızı kullanmanıza gerek yoktur. Debriyajı (ya da otomatik modellerde fren pedalını) basılı tutarken Ford Çalıştırma Düğmesi'ne bastığınızda, motor çalışmaya başlar.

Otomatik olarak yağmura uyum sağlayan silecekler

Yeni Kuga'da bulunan yağmur sensörü, ön cama düşen yağmur damlasıyla silecekleri otomatik olarak çalıştırır. Yağmurun şiddetine göre hızını ayarlayan sistem 6 farklı hızda çalışır. Son derece kullanışlı olan bu özellik, zorlu sürüş koşullarında dikkatinizi sadece yola vermenize yardımcı olur.

Kendini koruyan elektrikli katlanır yan aynalar

Kazayla hasar oluşmasının önlenmesi amacıyla, araç park edildiğinde elektrikli, katlanır yan aynalar otomatik olarak içe doğru kapanır ve böylece park halindeyken aynalar, olası hasarlara karşı korunmuş olur.

Isıtmalı ön cam

Sadece bir düğmeye basın ve ön camdaki buz yada kar zahmetsizce temizlensin.

Ford Kolay Yakıt Sistemi

Ford Kolay Yakıt Sistemi sayesinde aracınıza yanlış yakıt koymak hemen hemen olanaksızdır, çünkü sistem, yakıt pompa uçları arasındaki farkı algılayarak, yanlış pompa ucunun depoya girmesini engelleyecektir. Kapaksız yakıt deposu sayesinde de, kirli yakıt kapaklarını ellemeye gerek kalmaz.

Tüm eşyalarınız için daha fazla alan

Yeni Kuga geniş ve kolay yüklemeye olanak veren bagaj alanına sahip. Tüm koltuklar kullanım konumunda iken 406 litre bagaj alanı sağlanırken, koltuklar kapandığında yaklaşık 1200 litre daha fazla alan elde edilebilir. Fonksiyonelliğin ön planda tutulduğu Yeni Kuga'da ön konsol üzeri, kapı içleri, koltuk yanları, orta konsol, direksiyon yanı gibi birçok alan eşya saklama yeri olarak değerlendirilmiştir.

Bagaj alanını ihtiyacınıza göre ayarlayın

Kuga'nın bagaj zeminini ihtiyacınıza göre ayarlayabilirsiniz. Daha derin bir bagaj alanı için zemini alçak kademede kullanabileceğiniz gibi arka koltuklar yatırıldığında düz bir zemin elde etmek için yüksek kademede kullanabilirsiniz.

Gerektiğinde otomatik olarak yanan farlar

Kuga'da bulunan sensörler ışıkta azalma algıladığında farları otomatik olarak yakarak daha rahat ve güvenli sürüş sağlar. Böylece hava kararırken, gece ya da tünele girdiğinizde, farları sizin yakmanıza gerek kalmaz.

 
KUGA
Araçlar
Ford Fiesta
B-Maxxxxx
Ford Focus
Ford C-MAX
Ford Mondeo
Ford Yeni S-MAX
Ford Galaxy
Ford Kuga
Tourneo Courier
Ford Ranger
Tourneo Custom
Ford Transit