Gürbaşlar Logo Ford Logo

Akıllı 4x4 sistemine sahip arazi aracı Yeni Kuga Performasın Doruklarında

Kuga, 150PS 6 İleri Manuel ve 182PS 6 İleri Otomatik şanzımanı bulunan 1.5L EcoBoost motor ile sunulmaktadır. EcoBoost motor en zorlu arazi koşullarında bile yüksek güç sağlar. Ford'un ECOnetic teknolojileri sayesinde yakıt tüketiminiz de azalır.

Akıllı 4x4 sistemine sahip SUV, spor arazi aracı Yeni Kuga, her arazi koşulunda olağanüstü hassas yol hâkimiyeti sağlar. Sonuç olarak, Kuga performans ve verimliliğin etkileyici bir dengesini sunmaktadır. Aşağıdaki bölümde daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Güç

Yepyeni yüksek performanslı benzinli motor

Kuga’nın yenilenen motor ailesinde EcoBoost motorlar artık Euro 6 emisyon seviyesine sahip. 150PS, 6 İleri Manuel Şanzıman ve 182PS, 6 İleri Otomatik vites ile sunulan Kuga'nın 1.5 litre EcoBoost benzinli motoru, 240 Nm torka kadar çıkan olağanüstü bir performans sağlıyor.

Üstün performanslı dizel motor

Kuga'da sunulan 2.0 litre TDCi dizel (180PS) Duratorq motor PowerShift Otomatik şanzımanı ile en zorlu arazi koşullarının kolaylıkla üstesinden gelebilen yüksek bir performansa sahiptir.

Ford PowerShift Otomatik Şanzıman ile daha az yakıtla daha keyifli bir sürüş

Ford Powershift Otomatik Şanzıman, manuel şanzımanın dinamikliğini ve sportifliğini otomatik şanzımanın konforu ile birleştiriyor. 6 ileri vitesli otomatik şanzımanda yer alan çift kavrama sistemi sayesinde ikinci kavrama kolu bir sonraki vites dişlisini geçiş için önceden hazırlayarak pürüzsüz ve çabuk vites geçişi sağlar.

Günümüzün bu ileri teknolojisi, hatalı vites geçişlerini de dengeliyor. Örneğin, önünüzdeki aracı geçerken vites küçültebiliyor; böylece size, aracınızı seri biçimde hızlandırma gücü ve güvenli geçiş yapma imkanı sağlıyor.

Çevreci Teknolojiler

Otomatik Start-Stop özelliğiyle %10'a kadar daha az yakıt tüketimi

Kuga, trafik ışıklarında ya da trafikte beklerken hareketsiz kaldığında sistem motoru otomatik olarak kapatır (ancak klima ve radyo gibi temel birimlere enerji sağlar). Hareket etmeye hazır olduğunuz anda, aracı yeniden çalıştırır. %10'a varan yakıt tasarrufuyla şehir içi sürüş için idealdir.

Yakıtı verimli kullanan vites geçişleri için Vites Artırma İkazı

Araç panelinde yer alan gösterge lambası, yakıtı daha tasarruflu kullanmak için ne zaman vites değiştirmeniz gerektiğini söyler. Her yolculuğun daha verimli ve ekonomik olmasına yardımcı, basit ve etkili bir yöntemdir.

Aracınızı daha verimli kullanmanızı sağlayan akıllı bilgi sistemi

EcoMode Sürücü Bilgilendirme Sistemi’yle aracınız, gösterge panelinde size ekonomik sürüş tavsiyelerinde bulunuyor. Optimum yakıt tüketiminin elde edilmesi için araç hızı, motor devri, torku ve sıcaklığı ile birlikte gaz pedalı, debriyaj pedalı ve vites konumu gibi parametreler sürekli gözlemleniyor. Sistem, bu değerler doğrultusunda sürüş performansını skorlandırarak sürücüye daha ekonomik sürüş için tavsiyeler veriyor.

Yol Tutuş

Farklı arazi koşullarına duyarlı kavrama gücü için

Akıllı 4x4 sistemine sahip arazi aracı Yeni Kuga’nın Dört Tekerlekten Çekiş (AWD) sistemi, değişen arazi koşullarına anında tepki verir ve uyum gösterir. Sistem, kavrama gücüne en fazla ihtiyaç duyan tekerleğe gerektiği oranda güç uygular. Sistem gerektiğinde devreye giren bir özellik olduğu için yalnız ihtiyaç duyulduğu durumlarda etkinleşir, bu sayede daha rahat yol koşullarında yakıt tasarrufu da sağlar.

Gösterge panelinde yer alan AWD ekranında sürüş esnasında anlık olarak herbir tekerleğe ne kadar güç gönderildiği grafiksel olarak gösterilmektedir.

Maksimum hâkimiyet sağlayan Dinamik Tork Kontrolü

Dinamik Tork Kontrolü, yol koşullarını saniyede 100 kez kontrol eder (bir başka deyişle, bir göz kırpma süresinden 33 kat daha hızlı çalışır). Sistem, bu bilgilere göre ön tekerlekler arasındaki güç ve fren gücü dağılımını sürekli olarak dengeler. Bu sayede yol tutuş gücünü maksimuma çıkarıp, daha keskin bir kavrama gücü sağlarken, dönüşlerde ve yoldaki kıvrımlarda yardımcı olur. Üstün ve gelişmiş bir teknoloji olan Dinamik Tork Kontrolü, Kuga'da standart bir özellik olarak sunulmaktadır.

Dönüşlerde daha fazla hâkimiyet

Gelişmiş Dinamik Viraj Kontrolü her iki aks arasındaki tork dağılımını kontrol ederek dışa çekmeyi azaltır ve aracın kontolünü artırır. eDDC ‘de bulunan sensör daha araç kaymaya başlamadan aracın çekme yapmaya başladığını tespit eder. Sistem sürekli olarak ön tekerlekler ile ön ve arka akslar arasındaki motor tork dağılımını yol koşullarına göre dengeler.

Özellikle köşe dönüş ve virajlarda ön iç tekerleğe ve gerekliyse arka tekerleğe fren uygulayarak motor torkunun daha fazla tutunma sağlayacak dış tekerleklere yönlenmesini sağlar.

 
KUGA
Araçlar
Ford Fiesta
B-Maxxxxx
Ford Focus
Ford C-MAX
Ford Mondeo
Ford Yeni S-MAX
Ford Galaxy
Ford Kuga
Tourneo Courier
Ford Ranger
Tourneo Custom
Ford Transit