Gürbaşlar Logo Ford Logo

GÜÇ

Sıra dışı tasarruf düzeyi

Yeni Mondeo’nun yeni motor ailesi, sunduğu yüksek performans ve akıllı teknolojilerle size her durumda mükemmel bir yol tutuşu sağlar.

Tüm bunlara verimlilik, akıllı tasarım, gelişmiş mühendislik, sıra dışı tasarruf ve düşük karbondioksit emisyon düzeyleri de eşlik ediyor.

ECOBOOST MOTOR İLE DAHA FAZLA GÜÇ VE PERFORMANS

Yeni Mondeo’da 1.5Litre olarak sunulan EcoBoost benzinli motor, 160PS güç üretirken 240 Nm torka kadar çıkan olağanüstü bir performans sağlıyor.

DİZEL SEÇENEĞİ

Yeni Ford Mondeo’da sunulan 1.6 litre Duratorq TDCi dizel motor uyumlu ve düşük devirlerde bile çok daha fazla performans sağlıyor. 115 PS güç ile sunulan 1.6 litre Duratorq TDCi motor, 270Nm torka sahip.

MOTORUNUZ İLE UYUMLU MANUEL ŞANZIMAN

Yeni Ford Mondeo’da sunulan 1.6 litre Duratorq TDCi dizel motora eşlik eden 6 İleri manuel şanzıman daha fazla güç ve tork sağlıyor.

GELİŞMİŞ OTOMATİK ŞANZIMAN

Yeni Ford Mondeo’nun 1.5 litre EcoBoost motoruna her türlü yol koşulunda üstün performans sunan 6 İleri otomatik şanzıman eşlik ediyor.

YOL TUTUŞ

ÜSTÜN SÜRÜŞ KEYFİ İÇİN GELİŞMİŞ SÜSPANSİYON

Yeni Mondeo’nun tam bağımsız arka süspansiyonu mükemmel kontrol ve sürüş keyfi sunuyor.

HIZLI VİTES DEĞİŞTİRMENİN KEYFİNİ SÜRÜN

Direksiyondan kumanda edilebilen otomatik vites. Yarış otomobillerindeki gibi direksiyona monte edilmiş tuş takımı ile ellerinizi direksiyondan ayırmadan vitesi kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz.

HER DURUMA TEPKİ VEREN ELEKTRİK DESTEKLİ DİREKSİYON SİSTEMİ

Elektrikli Direksiyon Destek Sistemi (EPAS) otomatik olarak hızınıza ve koşullara uyum sağlar. Düşük hızlarda seyrederken, sistem direksiyonu hafifleterek manevra yeteneğini artırır. Daha fazla hakimiyet gerektiren yüksek hızlarda ise direksiyonu sertleştirir.

ÇEVRECİ TEKNOLOJİLER

OTOMATİK BAŞLAT/DURDUR ÖZELLİĞİYLE DAHA AZ YAKIT TÜKETİN

Mondeo'nuz trafik ışıklarında veya sıkışık trafikte durduğunda, Otomatik Başlat/Durdur sistemi motoru otomatik olarak kapatır (ancak klima, radyo ve Ford SYNC gibi temel birimlere enerji sağlamaya devam eder). Harekete hazır olduğunuzda sistem sizi bekletmeden motoru yeniden çalıştırır. Şehir içi trafikte %10'a kadar yakıt tasarrufu da sağlayan Otomatik Başlat/Durdur özelliği oldukça verimli bir sistemdir.

 
MONDEO
Araçlar
Ford Fiesta
B-Maxxxxx
Ford Focus
Ford C-MAX
Ford Mondeo
Ford Yeni S-MAX
Ford Galaxy
Ford Kuga
Tourneo Courier
Ford Ranger
Tourneo Custom
Ford Transit