Gürbaşlar Logo Ford Logo

Yetenek ve Konforu Birleştiren Pikap

Ford’un geliştirdiği bu yeni pikap 4x4 ve 4x2 model seçenekleriyle hem çetin arazi koşulları hem de yoğun trafiğin aktığı kent sokaklarında sizi yormayacak bir teknolojiye sahip. Ayrıca, size daha konforlu ve rahat bir sürüş deneyimi sağlamak amacıyla geliştirilen pek çok özelliği bulunuyor.

Sürüş Teknolojisi

Ford Ranger, kumlu, çamurlu ya da buzlu dik eğimlerin üstesinden gelmekten dar park yerlerine girmeye kadar, size her tür sürüş koşulunda yardımcı olabilecek pek çok yeni teknolojiye sahiptir.

4x4 seçeneği ile her arazi koşuluna uyum sağlarsınız

Ford Ranger’da üç sürüş seçeneği sunuluyor: Normal sürüş için 4x2, elverişsiz yüzeylerde ve çamurlu parkurlarda 4x4 (4H) ve gerçekten zorlu arazi koşulları için 4x4 (4L). Ford Ranger, 230 mm’lik yerden yüksekliği ile en zor zemin koşullarının üstesinden gelmeyi başarıyor. Elektronik bir sistem olan ESOF sayesinde, seyir halindeyken 4x2 ve 4x4 (4H) arasında geçiş yapılabiliyor. Sistem, Elektronik Denge Programı (ESP) ve Elektronik Çekiş Kontrol Sistemi (ETC) ile birlikte çalışıyor. Ford Ranger'ın yerden 230 mm'lik yüksekliği, en zor koşulların üstesinden gelmesini de sağlıyor.

Ford Ranger, sürüş tarzınıza uyum sağlar

Sürücü tanıma yazılımıyla çalışan akıllı otomatik şanzıman sistemi, seçilen sürüş moduna uygun bir sürüş deneyimi sağlar. Tasarruf, performans, sportif, yokuş çıkış, yokuş iniş ya da römorklu seyir koşulları veya 4x4 (4H ya da 4L) gibi özelliklerle sürücüyle uyumlu davranır. Yazılım, sürücünün tarzını 'öğrenir' ve eğilimlerini şanzıman sistemiyle eşleştirir. Bu sayede elde edilen rahat ve esnek sürüş tarzı, daha fazla akıcılık ve tasarruf sağlar; daha seri bir sürüş tarzı, daha hassas tepkiler ve daha sportif bir duyguyla ödüllendirilir.

Park etme stresini ortadan kaldıran park sensörleri

Ford Ranger’da bulunan bu sistem, römork bağlı olmadığı durumlarda geri viteste seyrederken, aracın arkasındaki 1,8 metrelik alanda herhangi bir engel bulunuyorsa, radyodan uyarı sinyali vermeye başlar. Engelin araca yakınlığı uyarı sesinin artması ile sürücüye belirtilerek sürücünün engele çarpmamasını sağlar. (Sadece Wildtrak modelinde)

Hız kontrolü uzun yolculuklarda daha fazla rahatlık sağlar

Direksiyon simidi üzerinde bulunan tuşlar ile dilediğiniz hızı seçmenizi sağlayan hız kontrol sistemi sayesinde uzun yolda daha rahat yolculuk edersiniz.

Yol Bilgisayarı yararlı yol bilgileri sağlar

Yol Bilgisayarı, kat ettiğiniz uzaklık, yakıt tüketimi, hız ve dış ortam sıcaklığı gibi önemli bilgileri verir. Ayrıca, aracınızın deposundaki yakıtla daha ne kadar yol kat edebileceğini yaklaşık olarak hesaplayan bir gösterge de bulunur. Bu, uzun yolculuklarda ya da ıssız doğa şartlarında dolaşırken oldukça yararlı bir özelliktir.

Konfor

Ford Ranger, iç hacmi ile, dış ortam koşulları ne olursa olsun, rahatlatıcı bir ortam sunar.

Kendiniz ve yolcunuz için farklı ısı ayarlayın

Çift Bölgeli Dijital Klima ile aracınızın sürücü ve yolcu bölümlerindeki sıcaklığı ayrı ayrı ayarlayabilirsiniz. (Sadece Wildtrak modelinde)

Yeni, Çağdaş Çizgilere Sahip İç Hacim

Ford Ranger’ın içi şimdi daha da geniş! Ford Ranger’da önceki modellere kıyasla ön koltukta daha fazla baş ve omuz mesafesi sunuluyor. Ford Ranger; arka koltukta sunduğu cömert diz mesafesi ile sınıfının en iyisi!

Ferah Kabin

Yükseltilmiş sürüş pozisyonu, direksiyon başındayken size daha fazla ferahlık duygusu verir. Ayrıca yola (ya da araziye) hâkim ve üstünlüğü tartışılmaz bir bakış açısı sağlar.

Ayarlanabilir Yeni Ön Koltuklar

Ford Ranger'ın ön koltukları, daha fazla rahatlık sağlamak için tam yönlü ayarlanabilir özelliktedir. Yüksek konumlandırılmış ön koltuklarla önünüzdeki yola ya da araziye hâkim bir bakış açısı sağlanır.

Daha Rahat Arka Koltuklar

Ford Ranger'ın ferah kabini, arka koltuklarda sınıfında en iyi diz mesafesini sunar. Ayrıca arka koltuk kafalıkları, orta kol dayama yeri ve bardak tutacakları bulunan arka koltukların tümünde üç noktadan ayarlanabilen emniyet kemeri standarttır.

Müzik Sistemi

Sunulan müzik sistemi sayesinde Ford Ranger ile yolculuklar artık daha keyifli.

İç Aydınlatma

Araç içi aydınlatma lambalarının yavaşça kapanması özelliği marşa basıldığı zaman otomatik olarak devreye girer ve iç mekanın yavaşça kararmasına olanak tanır.

Kullanışlılık

Ford Ranger'ın kullanışlılık sağlayan özellikleri, hayatı kolaylaştıran farklılıkları yaratmak üzere tasarlanmıştır.

Bluetooth® ve Türkçe Sesli Kontrol Sistemi

Bluetooth® ve Türkçe Sesli Kontrol Sistemi, yalnızca sesinizi kullanarak; telefon görüşmelerinizi yapmanızı, çalan müzik parçasını değiştirebilmenizi ve havalandırma ayarlarını yönetebilmenizi sağlar. Böylece, ellerinizi direksiyon simidinden ve gözlerinizi yoldan ayırmanıza gerek kalmaz.

Hatalı Yakıt Doldurmayı Engelleyen Ford Kolay Yakıt Sistemi

Bu özellik sayesinde Yeni Ranger'ınıza yanlış yakıt koymak neredeyse olanaksız hale gelir, çünkü farklı bir yakıt pompası depoya girmeyecektir. Ford Kolay Yakıt Sisteminin kapaksız bir sistem olması sayesinde de, kirli yakıt kapaklarına dokunmanıza gerek kalmaz.

Otomatik Olarak Yağmuru Algılayan Silecekler

Yağmur sensörü , düşen ilk yağmur damlasını algılar ve sileceklerin otomatik olarak devreye girmesini sağlar. Bu özelliğin belirtilmediği modellerde, akıllı bir sistem olan hız sensörlü silecekler sunulmaktadır. Yağmurun aracın ön camında birikme hızı, aracın hızıyla orantılı olduğu için hız sensörlü sileceklerin hızı da aracın hızına göre ayarlanır.

Elektrikli Katlanan Yan Aynalar

Wildtrak modellerinde bulunan elektrikli katlanan yan aynalar, bir düğmeye dokunarak ya da araç kilitlendiğinde otomatik olarak kapanır. Ayrıca ısıtma özelliği ve sinyal lambalarının entegre edilmiş olduğu yan aynalarda, aracınızdan inerken yeri aydınlatan ayna altı aydınlatma lambaları da bulunur. (Sadece Wildtrak modelinde.)

Quickclear Isıtmalı Ön Cam, Cam Temizlemeyi Kolaylaştırıyor

Bu özellik, aracın ön camında oluşan buzlanmayı, kazıyıcı ile temizlemeye gerek bırakmadan kısa sürede çözer ve buğulanmayı giderir. (Sadece Wildtrak modelinde)

Ford Ranger, Yolunuzu Otomatik Olarak Aydınlatır

Uzaktan kumanda ile aracın kapılarının açılması ya da motorun durdurulması ile devreye giren ayna altı aydınlatma lambaları, karanlıkta Yeni Ranger’ınıza iniş ve binişlerde çevreyi aydınlatarak net bir görüş sağlar. (Sadece Wildtrak modelinde)

Kullanışlı Eşya Bölmeleri

Ford Ranger, çok sayıdaki kullanışlı eşya bölmeleriyle aracınızın içinin düzenli olması konusunda size yardımcı oluyor. Seçtiğiniz kabin tipine bağlı olarak orta konsolda iki farklı eşya bölmesi bulunur: Kısa ve klima sistemiyle soğutulan bir bölüme sahip uzun eşya bölmesi. Bu bölmelerde yiyecek saklamaya uygun gözler ile bardak ve şişe tutucular, küçük objeler için tepsiler ve cep telefonunuzu koyabileceğiniz bir alan bulunur. Kullanışlı torpido gözü, birçok eşyanızı koyabileceğiniz kullanışlı bir kapalı alan yaratır. Ayrıca aracın içinde kabinin farklı yerlerinde pek çok eşya bölmesi yer alır.

Kolay Kullanılan, Yüksek Güvenlik Sağlayan Kontrol Paneli

Yeni tasarlanan orta kontrol paneli, yerleşik müzik sisteminin tüm özelliklerini merkezi bir kumanda ile yönetebilmenizi sağlar. Kullanımı kolay ve geleneksel müzik sistemlerinin aksine çalınması olanaksızdır.

Şık Gösterge Paneli

Yeni gösterge grubu, hız göstergesi, devir saati, kilometre sayacı ve yol bilgisayarı gibi gerekli tüm bilgileri gösteren, şık bir tasarıma sahiptir.

 
RANGER
Araçlar
Ford Transit
Ford Fiesta
B-Maxxxxx
Ford Focus
Ford C-MAX
Ford Mondeo
Ford Yeni S-MAX
Ford Galaxy
Ford Kuga
Tourneo Courier
Ford Ranger
Tourneo Custom
Ford Transit