Gürbaşlar Logo Ford Logo

Ekonomik yeni motor seçenekleri

Ford Ranger'da sunulan yeni ve geliştirilmiş motor serisi, daha fazla güç ve daha tasarruflu bir yakıt tüketimi verisi sağlıyor. Ford Ranger daha düşük yakıt tüketimi ve emisyon seviyesi ile sizlerin beğenisine sunuluyor.

Sunulan yeni motorlar ve daha yüksek performans ve verimlilik sağlayan diğer teknik özellikler hakkında daha fazla bilgi edinin.

Güç

Ağır yükleri taşıyabilmek ve zorlu arazi koşullarının üstesinden gelebilmek için Ford Ranger'ın ihtiyaç duyduğu yüksek performans; yeni motor ve şanzımanın uyumlu birlikteliği ile kolayca sağlanır.

Daha güçlü, daha ekonomik dizel motorlar

Ford Ranger araçlarda, daha fazla güç ve tork gücünü olağanüstü düzeyde yakıt verimliliğiyle birleştiren Duratorq dizel motor serisi sunulmaktadır. Örneğin, 200PS 3.2 litre TDCi (dizel) 470Nm düzeyine kadar tork gücü sağlarken, 150PS 2.2 litre TDCi (dizel) 4 silindirli motor ile 375 Nm tork güç sağlar.

Yüksek güce sahip olan motorlar, üretilen güç ve tork denetimi sağlayan Değişken Geometrili Turboşarj (VGT) teknolojisini kullanıyor. Marş sistemini geliştiriyor ve düşük hızlarda, gaz pedalına basılmasına gerek bile kalmadan ilerlemenizi sağlıyor. Sınıfının en iyi tork verileri ile düşük yakıt tüketi ve emisyon seviyesi sunuyor.

Yeni 6 İleri Vitesli Şanzıman Seçenekleri

Akıcı performansa sahip yeni 6 ileri vitesli manuel şanzıman, yeni dizel motor serisini tamamlayacak biçimde geliştirilmiştir. Daha düşük emisyon seviyesi ve düşük yakıt tüketimi elde edilmesine sağlayan bu şanzımanlar, daha rahat bir sürüş deneyimi de sağlamaktadır. Buna ek olarak, yeni geliştirilmiş olan 6 ileri vitesli otomatik şanzıman, akıcı ve seri vitesi geçişleri ile daha fazla yakıt tasarrufu sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Yol Tutuş

Yeni teknolojiler ve fonksiyonel tasarımın birleşmesi, kum, çakıl, çamur, hatta su gibi her zemin koşulunda Ford Ranger ile ilerleyebileceğiniz anlamına gelir. (Ford Ranger, sınıfında en iyi su içinden geçme yeteneğine sahip olan araçtır.)

Daha fazla manevra kabiliyeti sağlayan yeni direksiyon sistemi

Ford Ranger'ın yeni direksiyon sistemi, daha keskin ve hassas direksiyon performansı sağlıyor. Bu sistem, park esnasında ya da zorlu arazi koşullarında düşük hızda seyrederken daha fazla manevra yeteneği sağlamak üzere geliştirildi. Direksiyon simidinin bir tam turu tamamlaması için yalnızca 3,5 turluk dönüş yetiyor. Ranger’ın dönüş çapı ise yalnızca 12,7 metre!

Optimum yol tutuş için yeni büyük jantlar

Ford Ranger XL modelinde standart olarak 16 inç çelik jant; XLT modelinde 16 inç alaşım jant ve Wildtrak modelinde performans tipi 18 inç alaşım jant bulunmaktadır.

Olağanüstü bir yol tutuş gücüne sahip büyük jantlar, en zorlu yol koşullarında bile optimum güveni ve kontrolü sağlar. Motorun ürettiği yüksek güç ile doğru orantılı olarak lastiklere aktarılan güç de artar. Büyük yeni jantlar ise artan gücün yola doğru şekilde aktarılmasını sağlar.

Ekonomi

Ford Ranger'ın sahip olduğu iki özellik, yeni Duratorq dizel motorun getirdiği ekonomiklik seviyesini üst düzeylere taşıyor.

Düşük Yuvarlanma Direncine Sahip Lastikler

Beş lastik de dönerken daha az direnç sağlaması için birçok testten geçirildi. Elde edilen sonuçla daha düşük enerji tüketimi, dolayısıyla daha düşük yakıt tüketimi sağlandı.

Yenilenen Elektrik Yönetim Sistemi

Ranger'a elektrik gücünü sağlayan yenilikçi yönetim sistemi, elektrik gücü (şarj dinamosu), elektrik enerjisinin depolanması (aküde) ve tüketim kontrolünü de yönetir. Tüketim kontrol sisteminde, örneğin motor kapalıyken ve seyir sırasında (akü ömrünü uzatmak ve motor emisyonunu denetlemek amacıyla), elektrik tüketimi izlenir ve düzenlenir. Sistem, ayrıca yakıt tüketiminin azaltılmasına da yardımcı olur.

 
RANGER
Araçlar
Ford Transit
Ford Fiesta
B-Maxxxxx
Ford Focus
Ford C-MAX
Ford Mondeo
Ford Yeni S-MAX
Ford Galaxy
Ford Kuga
Tourneo Courier
Ford Ranger
Tourneo Custom
Ford Transit