Gürbaşlar Logo Ford Logo
Güvenlik ve Koruma

Transit Custom’da, standart ya da isteğe bağlı olarak sunulan ESP, kayar kapıda çocuk kilidi, viraj aydınlatma farı gibi pek çok gelişmiş yeni güvenlik ve sürücü destek teknolojileri sayesinde, kendinizin ve taşıdıklarınızın güvende olduğunu bilirsiniz. Aşağıdakiler, bağımsız güvenlik kuruluşu Euro NCAP'in İleri Güvenlik Ödülleri'ni kazanan bu teknolojilerden sadece birkaçı...

Şeridinizi Korumanıza Yardımcı Olan Gelişmiş Sistem

Aracınız isteğiniz dışında şeritten çıkmaya başlarsa, Şerit Takip Uyarı Sistemi direksiyon simidini titreterek ve görsel bir sinyalle sizi hemen uyarır. (Titreşimi üç farklı hassasiyet düzeyine ayarlayabilirsiniz.)

Yorulduğunuzda Sizi Uyaran Sürücü Dikkat Takip Sistemi

Sürücü Dikkat Takip Sistemi, sürücünün sürüş biçimini sürekli olarak izler. Sistem, sürücünün davranışlarında belli değişiklikleri saptarsa, gösterge üzerinde bir uyarı verir ve mola verilmesini önerir.

Her Koşul Altında Hâkimiyet

Elektronik Denge Programı (ESP) aracınızın ilerleyişini sürekli olarak izler. Sistem, patinaj ve benzeri durumlarda aracın seyir çizgisinden herhangi bir sapmayı algılar ve otomatik olarak aracın yoldaki konumunu düzeltir; kontrolünüze yardımcı olur. Elektronik Denge Programında ayrıca, tekerleklerin patinaj yapmasının engellenmesi ve tam ihtiyacınız olduğunda en iyi kavrama gücü, performans ve dengenin sağlanması amacıyla Çekiş Yardım özelliği de bulunmaktadır.

Römorkunuzun Güvenli Çekişinin Sağlanması

Treyler Eğim Kontrolü, römork gezinmesini algılar, motor torkunu düşürüp, gerekli tekerleklere yavaşça fren uygulayarak sorun giderilinceye kadar aracı yavaşlatır. Bu sayede daha kontrollü ve daha güvenli çekiş sağlar.

Ford SYNC Acil Durum Yardım Sistemi

Ford SYNC sistemi ile birlikte sunulacak olan en çarpıcı özellik “Acil Durum Yardımı” özelliğidir. Sisteme entegre modül; çarpışma saptandığı anda sürücünün bluetooth bağlantılı cep telefonu üzerinden 112 acil yardım servisini otomatik olarak arayarak kaza yerinin GPS koordinatlarını acil durum birimlerine sesli olarak iletecektir.

Yeni, Üst Düzey Alarm Sistemi

Thatcham alarm sistemi, aracınızı kilitlediğinizde otomatik olarak devreye girer, aracınız zorlandığında ya da kaldırılmaya çalışıldığında veya sensörler araç içinde bir hareket algıladığında güçlü bir alarm sesiyle uyarı verir. Kötü niyetli kişilere karşı etkili bir caydırıcı önlemdir; aracınızı park ettiğiniz yeri seçemediğiniz durumlarda size daha fazla güvence sağlar.

İlave, Bağımsız Yedek Alarm

Akülü yedek alarm sistemi, alarm tetiklendiğinde sireni çalıştırarak uyarı veren ikinci bir ek alarm sistemidir. Özel bir aküye sahip olduğu için, aracın akü bağlantıları kesilse bile devreye girer.

 
TRANSIT CUSTOM
Araçlar
Ford Fiesta
B-Maxxxxx
Ford Focus
Ford C-MAX
Ford Mondeo
Ford Yeni S-MAX
Ford Galaxy
Ford Kuga
Tourneo Courier
Ford Ranger
Tourneo Custom
Ford Transit