Gürbaşlar Logo Ford Logo

Bir ticari araçta aradığınız her şey Tourneo Courier’de

Aracınız, yaşamınızın önemli bir parçasıdır; onun için aracınızda kendinizi evinizde gibi hissetmeniz önemlidir. Aracınızın, ona verdiğiniz farklı rollere de uyum sağlayabilmesi gerekir. Konforlu ve esnek olmanın yanı sıra, aracınız her yolculuğunuzu kolay ve zevkli hale getirmelidir. Tourneo Courier'in tüm bu alanları nasıl karşıladığını keşfedin.

Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

Sürüş Teknolojisi

Teknoloji, üzerinizden yük almalı, sizin daha önemli işlere odaklanmanıza yardımcı olmalı, yaşamınızı kolaylaştırmalıdır. Tourneo Courier'de bulunan her sistem, her özellik ve her donanım tam da bunun için tasarlanmıştır.

Ford SYNC. Gelişmiş eller serbest teknolojisi

Ford SYNC sayesinde, doğrudan vereceğiniz basit sesli komutlarla çalan parçaları yönetebilir, telefon görüşmeleri yapabilirsiniz. Örneğin, cep telefonunuzda 'ev' adıyla kayıtlı bir numara varsa, sadece "Ev ara" demeniz yeterlidir; sistem bu numarayı otomatik olarak arayacaktır. USB ya da MP3/iPod® aygıtınızdan ya da Bluetooth® uyumlu telefonunuzdan müzik dinlemek istediğinizde sesli komutlar kullanabilirsiniz. Sistem, gelen yazılı mesajlarınızı da size sesli olarak okur.

*Bluetooth® sözcüğü ve logoları, Bluetooth SIG, Inc.'e aittir ve bu markalar Ford Motor Company ve bağlı şirketleri tarafından lisanslı olarak kullanılmaktadır. Diğer ticari markalar ve ticari adlar ilgili sahiplerine aittir.

Yolculuklarda daha az yorgunluk, daha fazla ekonomi

Hız Kontrol sistemiyle hızınızı belirlersiniz, siz fren veya gaz pedalına basıncaya dek aracınız bu hızı korur. Direksiyon simidi üzerindeki düğmeleri kullanarak hızınızı seyir halindeyken de ayarlayabilirsiniz.

Ayrıca, Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı Özelliği aracınızı seçtiğiniz ve önceden belirlediğiniz limitlerde tutmanıza yardımcı olur. Yakıttan tasarruf etmenize yardımcı olmasının yanı sıra, bu sistem hız sınırını aşma ihtimalinizi de azaltır. Bu faydalı özelliklerinin yanı sıra, her iki teknoloji de uzun otoban yolculuklarının daha rahat geçmesini sağlar.

Daha kolay geri vites

Bariyerler, variller, alçak duvarlar... Geri görüş kamerası, geri vitesi seçtiğiniz anda devreye girer ve aracınızın arkasında duran her şeyi orta konsola yerleşik ekranda gösterir. Sistem, dar alanlara zahmetsizce park etmenize yardımcı olmak için sanal çizgilerle sizi yönlendirir.

Park etme stresini ortadan kaldıran sensörler

Park mesafe sensörleri, aracınız ve arkanızdaki engeller arasındaki mesafeyi değerlendirmenize yardımcı olur. Sensörler herhangi bir nesnenin varlığını algıladığında, nesneye yaklaştıkça yükselen sesli bir uyarı verilir.

Yerleşik navigasyon sistemi sizi istediğiniz yere ulaştırır

Tam entegre uydu navigasyon sisteminde 5 inç renkli ekran ve net sesli komutlar sağlayan DAB ses sistemi bulunur. Sürüş hızına ve trafik koşullarına gerçek zamanlı tepki veren sistem, tahmini varış saati ve yolculuk bilgisini doğru olarak bildirir.

Rahatlık ve Konfor

Bazen büyük farkları yaratan o küçük ayrıntılardır. Birçok yaratıcı özellik, gelişmiş teknoloji ve akıllı eşya bölmesiyle, siz ve yolcularınız, Tourneo Courier'inizde yaptığınız her yolculukta bu farkların mutluluğunu yaşayacaksınız.

Her şeye yer var

Kabin, iki ön koltuğun üstündeki geniş, ancak fark edilmeyen eşya rafı örneğinde olduğu gibi her milimetrekareyi en iyi değerlendirecek şekilde düzenlenmiştir.

Konforlu, ferah ve esnek

Tourneo Courier'in koltukları, konforlu ve rahat olduğu kadar kullanışlı ve dayanıklıdır. Tasarımları sayesinde aynı zamanda son derece esnektirler. Örneğin, 60/40 oranında bölünmüş arka koltuklar 'katlanarak kapanır' ve ön ayak boşluğuna girerek eşyanız için daha fazla yer yaratır.

Geniş iç hacim

Kabinde otururken kollarınızı ve bacaklarınızı uzattığınızda, sahip olduğunuz cömert iç alanın duygusunu hemen fark edersiniz: Siz, yolcularınız ve bütün eşyanız için bolca yer vardır.

Bagajınızı kolayca yerleştirirsiniz

Arka konsolun ayarlanabilme özelliği sayesinde bagaj alanını verimli kullanmak çok kolaydır. Konsol tepsisi en üst konumdayken, birçok araca göre çok daha geniş bagaj alanı sağlar. Orta konumda ise, büyük ve ağır eşyanın küçüklerden ayrı yerleştirilmesine olanak tanır. Dilerseniz de tepsiyi arka koltuklara hizalayarak yerleştirir, bu bölümü uygun eşyanıza ayırabilirsiniz.

Tüm aygıtlarınız için akıllı saklama alanları

Akıllı Cihaz İstasyonu, Uydu Navigasyon cihazını, akıllı telefonunuzu ya da MP3 çalarınızı yerleştirebileceğiniz şekilde tasarlanmıştır, ayrıca bir USB bağlantı noktası bulunur.

Elinizin altında daha fazla saklama alanı

Geniş bir orta konsol, yolculukta ihtiyaç duyduğunuz her şeyi kolayca ulaşabileceğiniz, ama gözlerden uzak, güvenli bir yerde bulundurmanızı sağlar. Gerçekten de A4 büyüklüğündeki (dosya, bloknot ve kitap gibi) bütün eşyanız için yer vardır; konsolun iki yanında pratik bardak tutucuları bulunur.

Mükemmel konumlandırılmış direksiyon simidi

Hem yüksekliği hem de uzaklığı ayarlanabilen bir direksiyon simidiyle ideal sürüş pozisyonunuzu bulmanız çok kolaydır.

Nefis bestelenmiş bir film müziği

Seyir halindeyken en güçlü radyo sinyalini bulup, en iyi ses kalitesini verecek şekilde tasarlanan gelişmiş ses sistemi ile sevdiğiniz müzik türü ne olursa olsun, ister USB'den çalın veya araç için eğlence sistemini kullanın, Tourneo Courier'de müziğinizi zevkle dinlersiniz.

Otomatik olarak yağmura uyum sağlayan silecekler

Yağmur Sensörlü Silecekler, aracınızın ön camında ıslaklık algıladığı anda çalışmaya başlar ve hava koşullarının gerektirdiği şekilde hızını ayarlar. Silecekler temizlemeden önce birikebilen su miktarına göre belirlenmiş altı hassasiyet düzeyinden birini seçebilirsiniz. Yağmur Sensörlü Silecekler, Otomatik Yanan Ön Farlar özelliğiyle birlikte isteğe bağlı seçenek olarak sunulmaktadır (aşağıdaki bölüme bakınız).

Gerektiğinde otomatik yanan farlar

Tourneo Courier, günbatımında ışığın azalmasını ya da ışık koşullarında oluşan ani bir değişikliği algılayan sensörlere sahiptir. Örneğin, aracınız bir tünele girdiğinde. Sensörler ışıkta azalma algıladığında otomatik yanan farlar devreye girer, bu sayede daha kolay, daha güvenli bir sürüş sağlanır.

Hatasız yakıt doldurmayı sağlayan Ford Kolay Yakıt

Bu özellik sayesinde aracınıza yanlış yakıt koymak neredeyse olanaksızdır, çünkü farklı bir yakıt pompası depoya uymayacaktır. Ford Kolay Yakıt sisteminin kapaksız bir sistem olması sayesinde kirli yakıt kapaklarına dokunmanıza gerek kalmaz.

Quickclear sayesinde ön camınızı kolayca temizleyin

Bu akıllı özellik, buzlu kış sabahlarında zaman kaybetmeden yola çıkabilmenizi sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Sıcaklık sıfırın altında bile olsa sistem, tek bir düğme dokunuşuyla ön camdaki buzlanmayı birkaç saniyede çözer.

Rahat ettiğiniz sıcaklığı ayarlayın

İsteğe bağlı bir seçenek olan Otomatik Klima (EATC) ile istediğiniz kabin sıcaklığını tam olarak belirlersiniz. Gelişmiş iklimlendirme özelliklerine sahip sistem, belirlediğiniz ısıyı korur.

 
TOURNEO COURIER
Araçlar
Ford Transit
Ford Fiesta
B-Maxxxxx
Ford Focus
Ford C-MAX
Ford Mondeo
Ford Yeni S-MAX
Ford Galaxy
Ford Kuga
Tourneo Courier
Ford Ranger
Tourneo Custom
Ford Transit