Gürbaşlar Logo Ford Logo

Performans ve yakıt ekonomisi: Güle güle kullanın

Performansa sahip olmak her zaman güzeldir; ama bedeli yüksekse durum başka. Bu nedenle, Tourneo Courier'in güçlü benzinli ve dizel motorları, yakıt verimliliğini sağlayacak şekilde geliştirilmiştir.

Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

Güç

Motorunuzdan en iyi şekilde yararlanın

Devrim niteliğindeki yeni 1.0 litre 3 silindirli EcoBoost benzinli motor, klasik bir 1.6 motordan bekleyeceğiniz düzeyde güç sunarken, yakıtı yaklaşık %24 daha tasarruflu kullanır ve yalnızca 119gr/km düzeyiyle karbondioksit emisyonunu %25 oranında azaltır.

Sınıfının en iyisi iki dizel motor

75 PS üreten ekonomik 1.5 Duratorq TDCi motor, düşük yakıt tüketimi ve karbondioksit emisyonuna sahiptir: 3.9L/100km ve 103gr/km (Otomatik Start Stop Sistemi ile). Daha fazla yakıt ekonomisi ararsanız, 1.6 TDCi seçeneği 95 PS ve (Otomatik Start Stop Sistemi ve 100kph hız sınırlandırıcı ile) 3.7L/100 km ve yalnızca 97gr/km karbondioksit emisyonu sağlar.

Kullanım Maliyeti

Güncel teknolojiye sahip dizel motor ve devrim niteliğindeki benzinli motor, istasyon ziyaretlerinizi (ve yakıt faturalarını) azaltabilir. Aracın dış tasarımı daha fazla aerodinamik özellikler hedeflenerek geliştirilmiştir; bu da yakıt tasarrufuna yardımcı olabilmektedir. Araçta bulunan diğer teknolojiler daha fazla tasarrufa yardımcı olurken, uzun bakım aralıkları da maliyet hesaplarına katkıda bulunabilmektedir.

Daha düşük maliyet için daha uzun bakım aralıkları

Yeni Tourneo Courier'in her parçası ve her bileşeni, aracın dayanıklılığını en üst düzeye çıkarmak, bakım gerektirmeden daha uzun süre çalışmak hedefiyle geliştirilmiştir. Bu sayede, bakım aralıkları 15.000 km ya da bir yıl olarak belirlenmiştir.

Otomatik Start-Stop özelliğiyle daha az yakıt tüketin

Aracınız trafik ışıklarında veya sıkışık trafikte durduğunda, bu opsiyonel teknoloji motoru otomatik olarak kapatabilir (ancak klima, radyo ve Ford SYNC gibi temel birimlere enerji sağlamaya devam eder). Hareket etmeye hazır olduğunuzda ise siz her zamanki gibi birinci vitesi seçerken sistem aracı yeniden çalıştırır. (Şehir içi trafikte) %10'a kadar yakıt tasarrufu da sağlayan Otomatik Start-Stop özelliği kent trafiğinde dolaşırken özellikle verimli bir sistemdir.

Yol Tutuş

Zahmetsiz manevra ve sürüş keyfi

Elektrikli Direksiyon Destek Sistemi (EPAS), dar aralıklara park ederken yönetimi daha kolay, daha hafif bir direksiyon; otoyolda giderken ise daha fazla kontrol tanıyan daha güçlü bir direksiyon sağlayacak şekilde kendini otomatik olarak ayarlar. Sürekli çalışıp, enerji ve yakıt tüketen klasik elektrikli direksiyonların aksine Ford EPAS, yalnızca gerektiği zaman devreye girer ve daha fazla yakıt tasarrufu sağlar.

Manevra yeteneği yüksek bir araç

Tourneo Courier'in dönüş alanının dar olması, sıkışık sokaklarda manevra yapma stresini ortadan kaldırabilir. Direksiyon simidinin kilitten kilide yalnızca 2.6 kez dönüşüyle aracınız yalnızca 10.55 metrelik bir alanda manevra yapabilir

 
TOURNEO COURIER
Araçlar
Ford Transit
Ford Fiesta
B-Maxxxxx
Ford Focus
Ford C-MAX
Ford Mondeo
Ford Yeni S-MAX
Ford Galaxy
Ford Kuga
Tourneo Courier
Ford Ranger
Tourneo Custom
Ford Transit