Gürbaşlar Logo Ford Logo

Tourneo Courier her açıdan güven verir

Aracınızı yokuşlarda hareket ettirmenin stresini ortadan kaldırır, sizin yerinize acil durum yardımı servisini arar, size daha fazla yol tutuş gücü sağlar, tekerleğin havası inmişse size haber verir: Sahip olduğu teknolojilerle Tourneo Courier sizin için daha pek çok şey yapabilir. Araçta ayrıca bir dizi gelişmiş güvenlik ve koruma sistemleri de bulunur; hepsi sizin ve aracınızın korunmasına yardımcı olmak amacıyla tasarlanmıştır.

Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

Sürücü Destek Teknolojisi

Bu gelişmiş teknolojilerin her biri belli bir amaca yönelik geliştirilmiştir; ama hepsinin hedefi, size daha fazla gönül rahatlığı sağlamaktır.

Ford SYNC ve Acil Durum Yardımı: Telefon edecek durumda olmasanız bile yardım çağırabilirsiniz

SYNC sisteminin önemli ve hayat kurtarma potansiyeline sahip özelliklerinden biri Acil Durum Yardımı'dır. Beklenmedik bir kaza yaşanmasıyla birlikte hava yastığının açılması ya da yakıt pompasının devre dışı kalması durumunda bu teknoloji sizin için otomatik olarak Acil Durum Yardımı servisini arayabilir. İhtiyacınıza göre başlatılan aramayı durdurabilir ya da servisle görüşebilirsiniz. Konuşamayacak durumda olsanız bile sistem, GPS koordinatlarınız gibi yaşamsal önem taşıyan bilgileri servise iletecektir.

*Ford Acil Durum Yardımı sistemi, 30'dan fazla Avrupa ülkesinde kullanılmaktadır. Bu özellik, araçta bulunan uyumlu bir cep telefonunun sistemle eşlenmesi halinde çalışır ve hava yastıklarından (diz hava yastıkları hariç) herhangi birinin açılması ya da bir çarpışma algılayan sensörlerin yakıt pompasını kapatması durumunda devreye girer. Metin işlevi ve Acil Durum Yardımı özelliği tüm Avrupa dillerinde desteklenmemektedir.

Yokuşlarda kalkarken daha fazla kontrol

Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuşta kalkış sırasında aracınızın geriye kaymasını geçici olarak önler. Sistem, 2,5 saniye süreyle fazladan fren gücü uygular ve ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken size daha fazla süre ve kontrol sağlar. Kaygan yüzeylerde aracınızı durdurmak ya da hareket ettirmek istediğiniz zaman da yararlı bir özelliktir.

Minimum çabayla maksimum yol tutuş gücü

Gelişmiş bir Çekiş Kontrol Sistemi (TCS), tekerleklerin gereksiz patinaj yapmasını engeller ve ihtiyacınız olduğunda en iyi kavrama gücü, performans ve dengeyi sağlar. Sistem, aracınız hızlanır ya da yavaşlarken mümkün olan en iyi kavrama ve yol tutuş gücünü sağlama

Elektronik Stabilite Programı, her koşulda hâkimiyetinize yardımcı olur

Elektronik Stabilite Programı (ESP) aracınızın ilerlemesini sürekli olarak izler, seyir çizgisindeki (patinaj gibi) herhangi bir sapmayı algıladığında, aracın yoldaki konumunu otomatik olarak düzeltir. Aracın kontrolünü korumanıza yardımcı olmak üzere geliştirilen sistem, ayrıca acil bir durumda durma mesafelerinin kısaltılmasına da yardımcı olabilir.

Lastiklerinizin basıncında azalma olursa sizi uyarır

Lastik basıncının her zaman doğru düzeyde olması önemlidir; doğru lastik basıncı yakıt tasarrufuna yardımcı olur, lastiklerinizi korur, güvenliğinizi sağlar. Sensörler bu nedenle her tekerleği ayrı ayrı izler, sorun olması durumunda sizi uyarır. Bu uyarı sayesinde aracınızı durdurup lastiklerinizi kontrol edebilir, gerektiğinde şişirir ya da değiştirebilirsiniz.

Güvenlik

Römorkunuzun güvenli çekişini sağlar

Römork Savrulma Kontrol Sistemi (TSA), treylerin gezinmesi veya savrulmasını algılar ve sorunun giderilmesine yardımcı olmak amacıyla aracın hızını düşürerek, daha kontrollü çekiş sağlar. Sistem, motor torkunu azaltır; tekerleklere giden fren gücünü kademeli olarak artırarak aracı yavaşlatır.

Acil fren durumunda daha fazla güç

Acil Durum Fren Desteği (EBA), acil bir durumda aracınızın maksimum fren etkinliğine ulaşmasına yardımcı olur. Sistem, frene uyguladığınız gücü algılar ve gerekiyorsa bu gücü artırır. Durma mesafesinin daha da kısaltılması amacıyla, yeni Hidrolik Arka Aks Takviyesi özelliği, ABS sisteminin devreye girdiği ani duruşlarda arka frenlere daha fazla güç sağlar.

Devrilmeye karşı kesintisiz koruma

Devrilme Kontrol Sistemi (ROM), seyir koşullarını izler ve devrilmeye yol açabilecek tehlikeli koşulları belirler. Sistem gerekli durumlarda müdahale edip, hızı kontrol altına almak ve dengeyi sağlamak için Elektronik Denge Programını devreye sokar.

Emniyet kemerinizi taktınız mı?

Üç noktalı, geri sarma sistemli arka emniyet kemerleri standart olarak bulunur; sürücü ve ön olcu koltuğunda emniyet kemeri hatırlatıcı bulunur.

Çocuklarınızın güvenliğine yardımcı olur

Araçta çocuklarla seyahat ediyorsanız, 2'nci sıradaki iki koltuk için ISOFIX çocuk koltuğu bağlantı noktalarını kullanabilirsiniz.

Emniyet

Aracınız, valizleriniz ve değerli eşyanız: Bir dizi gelişmiş teknoloji hepsinin korunmasına yardımcı olabilir.

Hangi kapıları kilitleyip, hangilerini açacağınızı siz seçin

Uzaktan kumandalı merkezi kapı kilit sistemi standarttır ve bu yeni kilit sistemi şimdiye dek olmadığı kadar güvenlidir. Sürücünün kapısında yer alan bir anahtarı etkinleştirmediğiniz sürece diğer kapılar güvenli biçimde kilitli kalırken, ihtiyacınıza göre tek bir kapıyı açabilirsiniz. Bu anahtar, aracın tüm kapı kilitlerini açıp kapamak için de kullanılmaktadır.

Kurcalanmaya karşı korunmalı kapı kilitleri

Tüm kilitler, delme ve yontma yöntemiyle kırılmayı önleyecek şekilde geliştirilen güçlendirilmiş donanımla korunmaktadır.

 
TOURNEO COURIER
Araçlar
Ford Transit
Ford Fiesta
B-Maxxxxx
Ford Focus
Ford C-MAX
Ford Mondeo
Ford Yeni S-MAX
Ford Galaxy
Ford Kuga
Tourneo Courier
Ford Ranger
Tourneo Custom
Ford Transit