Gürbaşlar Logo Ford Logo
Teknoloji

Tourneo Custom, bir ticari araçtan çok, binek araçlardan bekleyeceğiniz konforu sağlayacak şekilde geliştirildi. Daha gelişmiş kabin içi düzen ve üstün kaliteli malzemeyle birlikte, yolculuk yorgunluğunu ve stresini azaltmak amacıyla geliştirilen pek çok teknolojik özellik bulunuyor.

Ford SYNC. Elleri Serbest Bırakan İleri Teknoloji

Ford SYNC sesle kontrol özelliği sayesinde, kullanacağınız basit sesli komutlarla, çalan müziği yönetir, telefonla arama yapar, gelen aramaları yanıtlarsınız. Örneğin, yalnızca "Ev ara" dediğinizde (cep telefonunuzun rehberinde 'Ev' kaydı varsa), sistem ev telefonunuzu arar. Hatta cep telefonunuza gelen yazılı mesajları da sesli olarak size okur. SYNC sistemi, sesli komutlarla USB ya da MP3 çalarınızdaki parçaları çalmanızı veya cep telefonunuzdaki müzikleri kablo gerektirmeden dinlemenizi de sağlar. Sistem sayesinde, ellerinizi direksiyon simidinden, gözlerinizi yoldan ayırmanıza gerek kalmaz.

Daha Rahat Yeni Ön Koltuklar

Daha Rahat Yeni Ön Koltuklar Mümkün olan en rahat oturma pozisyonunu sağlamak için, sürücü koltuğu ve ön yolcu koltuklarıyla birlikte direksiyon simidi de tam ayarlanabiliyor. Ayrıca, yerleşik kolçaklar da bulunuyor ve ayarlanabilir bel desteği, ısıtmalı ön koltuklar ile ikili ön yolcu koltuğu (koltuk altı eşya bölmesi ve açılır sehpa ile birlikte) sunuluyor. Tüm bu özellikleriyle, binek araçlarda bulunabilecek konforla üstün dayanıklılık bir araya getiriliyor. Aracınızı ister uzun yolculuklarda, ister sıklıkla kısa mesafelerde kullanın, rahat ettiğiniz ortamı bulacaksınız.

Park Etmeyi Kolaylaştıran Sensörler

İsteğe bağlı sunulan Park Mesafe Sensörleri, aracınızın ön ya da arkasındaki herhangi bir engel ile aranızdaki uzaklığı değerlendirmenize yardımcı olur. Araç nesneye yaklaştıkça, sensörler giderek artan sesli bir uyarı verir. Bu özellik, hızlı ve güvenli park etmenize yardımcı olmak amacıyla geliştirilmiştir.

Arka Görüş Kamerası İle Daha Kolay, Daha Güvenli Geri Vites

Bariyerler, bisikletler, alçak duvarlar... Arka Görüş Kamerası, aracınızın arkasında duran her şeyi iç dikiz aynasında yerleşik olarak bulunan ekranda gösterir. Gözünüzden kaçması mümkün olanları göstermenin yanı sıra, sanal çizgilerle sizi yönlendirir, en dar alanlara bile zahmetsizce park etmenizi sağlar. Arka Görüş Kamerası, kolaylık sağlamak amacıyla, geri vitesi seçtiğiniz anda devreye girer.

Rahatsızlık Veren Parlaklığı ve Meraklı Bakışları Engelleyin

Tourneo Custom'da kabin içinde sunulan konforlu ortamla uyumlu olarak, güneşin göz kamaştırıcı parlaklığını önleyen arka cam güneşlik siperi bulunur. İsteğe bağlı bir seçenek olarak sunulan filtreli camı seçerseniz de, yolcularınız dışarıyı rahatça görürken, aracın içi dışarıdan görünmeyecektir.

Sınıfında En Üstün Manevra Yeteneğine Sahip Araç

İşiniz, yerleşim alanlarının yoğun olduğu kent trafiğine sık sık girmeyi gerektiriyorsa, üstün çevikliğe sahip Tourneo Custom sizin için ideal seçimdir. Kısa şasi seçeneği, yalnızca10,9 metrelik, sınıfının lideri olan kaldırımdan kaldırıma dönüş mesafesi sunuyor.

Yokuşta Kalkışlarda Daha Fazla Kontrol

Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuşta kalkış sırasında aracınızın geriye kaymasını geçici olarak önler. Sistem, fren sistemine fazladan 2,5 saniye süreyle güç uygulayarak, ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken size daha fazla süre ve kontrol sağlar. Aracınızı kaygan yüzeylerde durdurmak ya da kaldırmak istediğinizde faydalı bir özelliktir.

 
TOURNEO CUSTOM
Araçlar
Ford Transit
Ford Fiesta
B-Maxxxxx
Ford Focus
Ford C-MAX
Ford Mondeo
Ford Yeni S-MAX
Ford Galaxy
Ford Kuga
Tourneo Courier
Ford Ranger
Tourneo Custom
Ford Transit