Gürbaşlar Logo Ford Logo
Performans

Tourneo Custom, 6,5 l/100km düzeylerinde olağanüstü düşük yakıt tüketimi ve 172g/km'ye kadar inen karbondioksit emisyonu sağlar. Sınıfının lideri bu değerler, üstün verimliliğe sahip dizel motorlar ile yakıt tasarrufu sağlayan ECOnetic teknolojilerin birleşmesiyle elde edilmiştir.

Çok Daha Düşük İşletme Maliyeti

Tourneo Custom minibüsün gelişmiş Global Duratorq dizel motorları, olağanüstü ekonomik, dayanıklı ve güvenilirdir. Normal yıpranma ve aşınmaya uğrayan parçalar da bakım gerektirmeden daha uzun ömürlü olacak şekilde geliştirilmiştir. Bu sayede, bakım aralıkları 20.000 km ya da bir yıl olarak belirlenmiştir. Araç ayrıca, paslanmalara karşı 12 yıl gibi uzun süreli garanti güvencesiyle desteklenmektedir. Tüm bu özellikleriyle Tourneo Custom, olağanüstü düşük işletme maliyeti sağlamaktadır.

Sağlam, Güçlü ve Yakıtı Verimli Kullanan Dizel Motor Serisi

Yeni Tourneo Custom minibüste sunulan gelişmiş ve ekonomik 2.2 litre Global Duratorq TDCi dizel motorlarda, altı ileri vitesli manuel şanzıman bulunur. Ford ECOnetic Teknolojisiyle çalışan bu motorlar, işletme maliyetini düşürmekte, aracın çevreye etkisini azaltmakta ve aynı zamanda Euro 5 emisyon standartlarını karşılamaktadır. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra, 125 PS/350 Nm ya da 155 PS/385 Nm Önden Çeker seçenekleriyle, etkileyici düzeyde güç ve tork üretmektedir.

Otomatik Start-Stop Özelliğiyle %10'a Kadar Daha Az Yakıt Tüketimi

Aracınız trafik ışıklarında ya da trafikte beklerken hareketsiz kaldığında, sistem motoru otomatik olarak kapatır (ancak klima ve radyo gibi temel birimlere enerji sağlamaya devam eder), harekete hazır olduğunda ise bekletmeden motoru yeniden çalıştırır. Aracınızı çoğunlukla şehir trafiğinde kullanıyorsanız son derece verimli olan bu özellik, (şehir içi trafikte) %10'a kadar yakıt tasarrufu da sağlayabilir.

Akünüzü Şarj Etmenin Daha Akıllı Bir Yolu

Akıllı Şarj Sistemi, geleneksel sistemlerin aksine, aküyü yalnızca gerektiğinde şarj eder, mümkün olan durumlarda da gaz pedalı kullanımdayken şarj etmekten kaçınır. Bu sayede, daha fazla yakıt tasarrufuna ve emisyon düzeyinin daha fazla düşürülmesine yardımcı olabilir.

Hız Kontrol Sistemi, Yakıt Tüketiminin Azaltılmasına Yardımcı Olur

Ayarlanabilir Hız Sınırlandırıcı özellikli Hız Kontrol Sistemi, Tourneo Custom aracınızın belirlediğiniz hız sınırını korumasını sağlar. Bu sayede yalnızca yakıt tasarrufu sağlamakla kalmaz, yorucu otoyol yolculuklarını da kolaylaştırır.

 
TOURNEO CUSTOM
Araçlar
Ford Transit
Ford Fiesta
B-Maxxxxx
Ford Focus
Ford C-MAX
Ford Mondeo
Ford Yeni S-MAX
Ford Galaxy
Ford Kuga
Tourneo Courier
Ford Ranger
Tourneo Custom
Ford Transit