Gürbaşlar Logo Ford Logo
Güvenlik

Standart ya da isteğe bağlı olarak sunulan ESP, perde hava yastıkları, kayar kapılarda çocuk kilidi, viraj aydınlatma farı gibi pek çok gelişmiş yeni güvenlik ve sürücü destek teknolojileri sayesinde, siz ve yolcularınız Tourneo Custom minibüste kendinizi güvende hissedersiniz. Aşağıdakiler, bağımsız güvenlik kuruluşu Euro NCAP'in İleri Güvenlik Ödülleri'ni kazanan bu teknolojilerden sadece birkaçı...

Şeridinizi Korumanıza Yardımcı Olan İleri Sistem

Aracınız, isteğinizin dışında şeritten çıkmaya başlarsa, Şerit Takip Uyarı Sistemi direksiyon simidini titreterek ve görsel bir sinyalle sizi hemen uyarır. (Titreşimi üç farklı hassasiyet düzeyine ayarlayabilirsiniz.)

Yorulduğunuzda Sizi Uyaran Sürücü Dikkat Takip Sistemi

Sürücü Dikkat Takip Sistemi, sürücünün sürüş biçimini sürekli olarak izler. Sistem, sürücünün davranışlarında belli değişiklikler saptarsa, direksiyon simidini titretir, gösterge üzerinde gösterdiği bir simgeyle sürücüyü uyarır ve mola verilmesini önerir.

Acil Fren Durumunda Daha Fazla Güç

Acil Durum Fren Desteği (EBA), acil bir durumda Tourneo Custom minibüsün maksimum fren etkisine ulaşmasına yardımcı olur. Sistem, frene uyguladığınız gücü algılar ve gerekiyorsa bu gücü artırır.

Ford SYNC Acil Durum Yardım Sistemi

Ford SYNC sistemi ile birlikte sunulacak olan en çarpıcı özellik “Acil Durum Yardımı” özelliğidir. Sisteme entegre modül; çarpışma saptandığı anda sürücünün bluetooth bağlantılı cep telefonu üzerinden bulunduğu ülkenin 112 acil yardım servisini kendi dilinde otomatik olarak arayarak kaza yerinin GPS koordinatlarını acil durum birimlerine sesli olarak iletecektir.

Her Koşul Altında Hâkimiyet

Elektronik Denge Programı (ESP) aracınızın ilerleyişini sürekli olarak izler. Sistem, patinaj ve benzeri durumlarda aracın seyir çizgisinden herhangi bir sapmayı algılar ve otomatik olarak aracın yoldaki konumunu düzeltir; kontrolünüze yardımcı olur. Elektronik Denge Programında ayrıca, tekerleklerin patinaj yapmasının engellenmesi ve tam ihtiyacınız olduğunda en iyi kavrama gücü, performans ve dengenin sağlanması amacıyla Çekiş Yardım özelliği de bulunmaktadır.

Daha Kontrollü Fren Sağlayan Gelişmiş Sistemler

Anti blokaj fren sistemi (ABS) ve elektronik fren gücü dağıtımı sistemi (EBD) bir arada çalışarak, daha kontrollü fren yapılmasını sağlar. İki sistem, virajlarda fren yapmanız ya da aniden durmanız gerektiğinde patinajın önlenmesine yardımcı olur.

Her Açıdan Koruyan Hava Yastıkları

Ford Transit minibüste bulunan Gelişmiş Koruma Sistemi'nde, sürücü ve yolcular için ön hava yastıkları, baş ve göğüs kafesi koruyucu yan hava yastıkları ve göğüs kafesi koruyucu yan hava yastıklı şişirilebilir hava perdeleri bulunur.

 
TOURNEO CUSTOM
Araçlar
Ford Transit
Ford Fiesta
B-Maxxxxx
Ford Focus
Ford C-MAX
Ford Mondeo
Ford Yeni S-MAX
Ford Galaxy
Ford Kuga
Tourneo Courier
Ford Ranger
Tourneo Custom
Ford Transit