Gürbaşlar Logo Ford Logo

Gönül rahatlığı veren güvenlik ve koruma

Yeni Transit Connect, her biri size daha kolay ve güvenli yolculuklar sağlamak hedefiyle tasarlanmış pek çok gelişmiş ve ayrıntılı teknolojilerle donanmıştır. Çok fazla yol yapıyorsanız, van aracınızın sizi, aynı zamanda yollardaki diğer araçların sürücülerini ve yayaları (ve kendini) her gün kolladığını bilmek güzeldir.

*Web sitesinde kullanılan görseller ile ülkede satılan araçlar ve araçların donanım özellikleri farklılıklar gösterebilir.

Sürücü Destek Teknolojisi

Kapsamlı bir liste oluşturan pek çok sürücü destek teknolojisi hayatınızı kolaylaştırabilir, beklenmedik bir kaza durumunda hemen tepki verebilir ve kazaların yaşanmasını önleyebilir.

Yokuşta kalkışlarda daha fazla kontrol

Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuşta kalkış sırasında aracınızın geriye kaymasını geçici olarak önler. Sistem, 2,5 saniye süreyle fazladan fren gücü uygular ve ayağınızı fren pedalından gaz pedalına geçirirken size daha fazla süre ve kontrol sağlar. Kaygan yüzeylerde aracınızı durdurmak ya da hareket ettirmek istediğiniz zaman da yararlı bir özelliktir.

Güvenlik

Ford, yenilikçi, ödüllü güvenlik özellikleri ve teknolojilerinin ödün vermeden ve tutarlı biçimde öncülüğünü yapmaktadır. Yeni Transit Connect modellerinde yerleşik bulunan pek çok özellik olduğunu keşfedeceksiniz. Bunların her biri, siz direksiyon başındayken güvenliğinizi sağlamak hedefiyle geliştirildi.

ESP her koşulda kontrolünüze yardımcı olur

Elektronik Stabilite Programı (ESP) aracınızın ilerlemesini sürekli olarak izler, seyir çizgisindeki (patinaj gibi) herhangi bir sapmayı algıladığında, aracın yoldaki konumunu otomatik olarak düzeltir. Van aracınızın kontrolünü korumanıza yardımcı olmak üzere geliştirilen sistem, ayrıca acil bir durumda durma mesafelerinin kısaltılmasına da yardımcı olabilir.

Minimum çabayla maksimum yol tutuş gücü

Gelişmiş Çekiş Kontrol Sistem (TCS), tekerleklerin gereksiz patinaj yapmasını engeller ve ihtiyacınız olduğunda en iyi kavrama gücü, performans ve dengeyi sağlar. Sistem, aracınız hızlanır ya da yavaşlarken mümkün olan en iyi kavrama ve yol tutuş gücünü sağlamak amacıyla her tekerleğin gücünü sürekli olarak izler ve ayrı ayrı ayarlar.

Yükünüze uyum sağlayan kontrol özellikleri

Adaptif Yük Kontrolü (LAC) özelliği, Elektronik Denge Kontrolü sistemini van aracınızın taşıdığı toplam ağırlığa göre ayarlar. Bu özellik sayesinde aracınız boş ya da yüklü olsun, kontrol ve denge sağlanır.

Acil fren durumunda daha fazla güç

Acil Durum Fren Desteği (EBA), acil bir durumda van aracınızın maksimum fren etkisine ulaşmasına yardımcı olur. Sistem, frene uyguladığınız gücü algılar ve gerekiyorsa bu gücü artırır. Durma mesafesinin daha da kısaltılabilmesi amacıyla, yeni Hidrolik Arka Aks Takviyesi özelliği, ABS sisteminin devreye girdiği ani duruşlarda arka frenlere daha fazla güç sağlar.

Daha kontrollü fren sağlayan gelişmiş sistemler

Anti blokaj fren sistemi (ABS) ve elektronik fren gücü dağıtımı sistemi (EBD) daha kontrollü fren yapmanızı sağlar.

Gelişmiş hava yastığı sistemi

Yeni Transit Connect'te sürücü hava yastığı bulunur. Aracınızın önemli noktalarında yer alan gelişmiş sensörler, hızlı ve denetimli tepki verilmesini sağlar.

Sert fren yapmanız gerektiğinde aracın arka bölümünde uyarı verilir

Ani fren yapıldığında, Acil Fren Uyarı Lamba sistemi (EBL) sayesinde acil durum fren lambaları yanıp sönmeye başlar ve arkadan gelen araçların sürücülerini uyarır.

Emniyet kemerinizi takmayı asla ihmal etmeyin

Kemerinizi bağlamayı unutursanız, her modelde standart özellik olan sürücü emniyet kemeri uyarısı sizi uyarır.

Emniyet

Kurcalanmaya dirençli kapı kilitleri

Tüm kilitler, delme ve yontma yöntemiyle kırılmayı önleyecek şekilde geliştirilen güçlendirilmiş donanımla korunmaktadır.

%100 çelik bölme kötü niyetli kişileri engeller

Büyük bir şanssızlık sonucunda kötü niyetli kişilerin aracınıza girmeyi başarması durumunda, tam en ve tam boy ölçülerine sahip çelik bölme bu kişilerin yük bölmesindeki eşyanıza ulaşmasını engeller. Bu etkin güvenlik önlemi ayrıca arka taraftaki yük bölümünde bulunan eşya ya da aletlerin üzerinize gelmesini önleyen önemli bir koruma unsurudur.

Çok özel kilitler

Yeni Transit Connect'te bulunan kilit sistemi: Uzaktan kumanda kullanıldıktan sonra 45 saniye içinde herhangi bir kapıyı açmamışsanız otomatik olarak kapıları kilitler; ön kapılar aralık duruyorsa kilitlenmeyi önler; hava yastığının açılması durumunda tüm kapıların kilidini açar.

 
TRANSIT CONNECT
Araçlar
Ford Fiesta
B-Maxxxxx
Ford Focus
Ford C-MAX
Ford Mondeo
Ford Yeni S-MAX
Ford Galaxy
Ford Kuga
Tourneo Courier
Ford Ranger
Tourneo Custom
Ford Transit